ادبیات کلاسیک مصور برای نوجوانان

1,287
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

در بین آثار ادبی کلاسیک جهان، نام‌هایی وجود دارد که بیشتر درخشیده‌اند و شناخته‌شده‌تر هستند. اگر نتوانید تمامشان را بخوانید، برخی از آن‌ها را حتما باید بخوانید.

این شاهکارهایی که تاریخ انقضا ندارند، هیچگاه از توجه مردم و منتقدین در هر دوران و هر مکانی دور نمانده‌اند.

خواندن آثار کلاسیک، گذشته از هیجان و لذتی که به همراه دارد، به شما این توانایی را می‌دهد که در زمان سفر کنید و با رسوم و فرهنگ‌های مختلف در مکان‌ها و زمان‌های مختلف آشنا شوید.

گذشته از آن، غنای ادبیات مدرن مستلزم خواندن ادبیات کلاسیک است؛ اما کتاب‌های این ژانر عموماً بسیار قطور یا شاید هم در برخی موارد سخت‌خوان باشند و از این نظر می‌توانند برای خوانندگان نوجوان چالش‌برانگیز باشند.

در دنیای مدرن که برای سرگرمی، گزینه‌های بسیاری وجود دارد، شاید تفعل زدن به گذشته برای نوجوانانی که به دوران پشت‌سر تعلق‌خاطری ندارند، جذابیت زیادی نداشته باشد.

نشر مانا برای حل این مشکل دست به ابتکار جالبی زده و داستان‌های کلاسیک را به شکل خلاصه شده و مصور با کاغذ گلاسه منتشر کرده که است می‌تواند در جذب نوجوانان به ادبیات کلاسیک بسیار مفید باشد. استفاده از کاغذ گلاسه باعث شده است که تصاویر داخل کتاب زیباتر و درخشان‌تر و بنابراین برای نوجوانان جذاب‌تر شود.
به‌طور کلی از نکات مثبت این کتاب‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • تقویت قوۀ تخیل در نوجوانان
  • گسترش جهان‌بینی در نوجوانان
  • کمک به مهارت نویسندگی و حتی مهارت کتابخوانی
  • آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مختلف در سراسر جهان
  • کمک به غنای فرهنگ کتابخوانی

گذشته از این‌ها

نکتۀ جالب این است که وقتی شما کتاب را باز می‌کنید تا بخوانید با توضیحات طولانی و خسته‌کننده مواجه نمی‌شوید. داستان را به صورت دیالوگ‌های شخصیت‌ها و بقیۀ توضیحات را در تصاویر گویای این کتاب‌ها خواهید خواند.

تصویر داخلی
تصویر داخلی
تصویر داخلی
تصویر داخلی
چند مثال از این آثار مانا:

در ادامه به‌عنوان مثال دربارۀ چند جلد از این کتاب‌ها برایتان توضیح کوتاهی خواهیم داد تا مطمئن شوید که نباید این فرصت را از دست بدهید:

  • «آلیس در سرزمین عجایب» نوشتۀ لوییس کارول از آن دسته آثار ماندگاری‌ است که بارها در سینما نیز از آن استفاده شده است؛
  • «سرود کریسمس» نوشتۀ چارلز دیکنز که یکی از برجسته‌ترین رمان نویسان انگلیسی است و محبوبیتی جهانی دارد؛
  • «قتل در بین‌النهرین» به عنوان یکی از بهترین داستان‌های پلیسی شناخته شده چراکه توسط غول داستان پلیسی جهان، آگاتا کریستی خلق شده است. از او به عنوان پرفروش‌ترین نویسندۀ زن تاریخ و دومین نویسندۀ پرفروش تاریخ پس از شکسپیر یاد شده است؛
  • «خانواده رابینسون» نوشتۀ یوهان د.ویس که با الهام از رابینسون کروزوئه (اثر دانیل دفو) به رشتۀ تحریر درآمده است. این اثر برای بسیاری از ما که انیمیشن محبوبش را دیده‌ایم، خاطره‌انگیز است.

 

خرید این کتاب‌ها

مجلۀ اینترنتی ۳۰بوک

شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + 20 =