از «کوچینگ کارکنان» چه می‌دانید؟

214
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

شرکت‌ها و کسب‌و‌کارها برای انتخاب بهترین نیروها وسواس به خرج می‌دهند و فرم‌های مختلف می‌سازند و ساعت‌ها مصاحبه می‌کنند اما واقعیت این است که «نیروی باتجربه و پرانگیزه، ساخته‌شدنی است» و برای به‌دست آوردن آن باید مسیری طولانی طی شود. کتاب «کوچینگ کارکنان» شبیه نورافکنی است که به جاده‌ای تاریک و ناپیدا نور می‌تاباند.

کتاب چه می‌گوید؟

نام «کوچینگ» در پیشانی کتاب از واژه‌ای انگلیسی گرفته شده و نزدیک‌ترین معادل فارسی آن «مدیر راه‌بر» است اما باید بدانیم که «کوچینگ» دقیقاً هم برابر با «مدیریت» نیست و بیانگر به‌کارگیری نگاهی خاص در مدیریت سازمانی است. نویسنده کتاب خود را وامدار ویلیام گلسر و کتاب معروف او یعنی تئوری انتخاب می‌داند.

مترجمان کتاب «کوچینگ کارکنان»، یعنی علی صاحبی و امیرمحمد پهلونژاد، پیش‌تر در کتابی با نام «کوچینگ زندگی» دربارهٔ این روش علمی و اصولش توضیحاتی داده بودند.

معرفی کتاب «کوچینگ زندگی»: سرمربی باشگاه زندگی خود باشید

کتاب از ۱۴ فصل تشکیل شده است که در ۷ فصل اولیهٔ آن مهم‌ترین مسائل محیط کار به بحث گذاشته و از جنبهٔ نظری بررسی می‌شود. مثلاً نویسنده سه سبک‌ مدیریتی «مستبدانه» و «آسان‌گیر» و «مشارکتی» را توضیح داده است و «سیستم گفت‌و‌گو کردن و کوچینگ WDEP» را پیشنهاد می‌کند. این سیستم با در نظر گرفتن چهار بخش «خواسته‌ها» و «کارهای انجام شده» و «ارزیابی» و «برنامه‌ریزی» پیش می‌رود و آن‌چنان که نویسنده می‌گوید «به مدیران این امکان را می‌دهد تا مسئولیت انجام کارها را به طور مستقیم بر دوش کارکنان بگذارند، از عذر و بهانه‌آوری دوری کنند، با کارکنان به شیوه‌ای انسانی رفتار و برخورد کنند، و محیطی را ایجاد کنند که کارکنان به کیفیت کار خود احساس تعهد بیشتری داشته باشد.»

روش WDEP راهکار اصلی کتاب است و نویسنده اجزا مختلف و باید و نبایدهای آن را به خوبی در کتاب تشریح می‌کند. تمرین‌هایی در پایان هر فصل اضافه شده که کار پیاده کردن این دستورالعمل‌ها را آسان‌تر کرده و این کتاب را به راهنمایی عملی و مختصر بدل کرده است. هر چند کارکردهای این روش خیلی بیشتر از راهبری سازمان‌ها است و برای «فرزندپروی» و هر نوع تصمیم‌گیری دیگری هم به‌کار می‌آید.

در هفت فصل پایانی کتاب، خوانندگان از فضای نظری دور می‌شوند و مستقیماً با مثال‌هایی مواجه می‌شوند که از مشکلات پرتکرار محیط‌های کاری است. کتاب به ارائه راهکارهای کلی و اصول نخ‌نما شده بسنده نمی‌کند و «بررسی‌های موردی» متعددی می‌آورد و راه درست و غلط را با هم نشان می‌دهد. برخلاف عنوان اصلی کتاب که در آن یک واژه انگلیسی به‌کار رفته، در مثال‌ها از نام‌های ایرانی استفاده شده است.

چه کسانی باید این کتاب را بخوانند؟

۱.اگر «تئوری انتخاب» یا کتاب‌های دیگر گلسر را خوانده‌اید،

۲.اگر مسئولیت بخشی کوچک یا بزرگ برعهده شما است،

۳.اگر به دنبال راهی برای افزایش بهره‌وری هستید،

۴.اگر والد هستید،

این کتاب را از دست ندهید.

«کوچینگ کارکنان» با عنوان فرعی «بیدارسازی و هدایت انگیزه کارکنان» با ترجمهٔ علی صاحبی و امیرمحمد پهلونژاد ز سوی نشر اندیشه احسان منتشر شده است.

 

مجلهٔ اینترنتی ۳۰بوک

شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.