اینفوگرافی: خاطرات صد در صد واقعی یک سرخ‌ پوست پاره‌ وقت

182
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

کتاب خاطرات صد در صد واقعی یک سرخپوست پاره‌ وقت (برای مشاهدۀ ویدئوی این مطلب کلیک کنید: ویدیو: اندر مصائب سرخپوست بودن )کتاب‌های بسیار پرطرفداریست که برنده‌ی چندین جایزه‌ی ادبی نیز بوده است. نویسنده‌‌ی این اثر گفته که کتاب را به درخواست مردم نوشته است.

راوی این کتاب، نوجوان ۱۴ ساله‌ای به نام آرنولد اسپیریت جونیور است که در منطقه‌ی اختصاصی سرخپوستی در اسپوکن، واشنگتن زندگی می‌کند. جونیور که با مشکلات جسمی فراوانی به دنیا آمده، بطور مداوم مورد بدرفتاری اطرافیانش قرار دارد. او به قصد آموزش بهتر تصمیم می‌گیرد از منطقه‌ی سرخپوستی خارج شود و در مدارس دولتی سفیدپوستها درس بخواند. در این مسیر از جانب قبلیه‌اش خائن خوانده می‌شود و سفیدپوستان نیز او را نمی‌پذیرند.

شرمن الکسی با نام کامل شرمن جوزف الکسی جونیور (زاده‌ی ۷ اکتبر ۱۹۶۶) نویسنده، شاعر، فیلمساز و فیلمنامه‌نویس سرخپوست آمریکایی است. او کتاب‌هایش را در مورد زندگی سرخپوستان آمریکایی می‌نویسد. او زندگی واقعی‌اش را در این کتاب دستمایه قرار داده و به موضوعاتی چون اعتیاد به الکل، فقر و قلدری پرداخته است. استفاده از دشنام در این کتاب باعث شد تا برخی از مدارس آن را از کتابخانه‌هایشان حذف کنند.

طنز گزنده‌ و حرف‌های نیش‌دار این کتاب خوانندگان سنین مختلف را به گریه و خنده وامی‌دارد و رضی هیرمندی به خوبی از عهده‌ی ترجمه‌ی آن به فارسی برآمده است. این کتاب توسط انتشارات افق منتشر شده است.

در ادامه شما را به تماشای اینفوگرافیک این کتاب دعوت می‌کنیم:

ترجمه: الناز آذری

 

 

شاید برایتان جالب باشد
1 نظر
  1. نسیمه می گوید

    یک کتاب عالی دیگه هم داره شرمن الکسی
    لازم نیست بگویی دوستت دارم
    در همین حال‌ه

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.