برادران کارامازوف در سه قاب

309
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

در اینفوگرافیک جدیدی که برای شما تهیه کرده‌ایم نگاهی می‌اندازیم به یکی از رمان‌های مهم یک نویسنده کلاسیک فوق‌العاده مهم. برادران کارامازوف نوشته فئودور داستایفسکی. برادران کارامازوف ماجرای خانواده‌ای عجیب و شرح نحوه‌ی ارتباطی است که بین فئودور کارامازوف، پیرمرد خودخواه و بیرحم و متمول با چهار پسرش وجود دارد.
برادران کارامازوف رمانی فلسفی است که به‌طور عمیقی به مباحثی مثل جدال ایمان و شک و خیر و شر در حوزه‌ی الهیات و وجود خدا، اختیار و اخلاق می‌پردازد. از زمان انتشار این رمان توسط بسیاری از اندیشمندان و دانشمندان همانند آلبرت اینشتین، زیگموند فروید، مارتین هایدگر، کورت ونگات، لودویگ ویتگنشتاین و پاپ بندیکت شانزدهم مورد تحسین قرار گرفته‌ است و به عنوان یکی از بهترین آثار ادبیات شناخته شده‌ است.

این رمان به عنوان یکی از اثربخش‌ترین رمان‌ها شناخته شده‌ است. زیگموند فروید آن را جذاب‌ترین رمان نوشته شده خواند. به علت دارا بودن موضوعات عقده اُدیپ که در حوزه‌ی تخصص فروید بود، این رمان مورد علاقه‌ی وی قرار گرفت. در سال ۱۹۲۸ وی مقاله‌ای به نام داستایفسکی و پدرسالاری چاپ کرد که شخصیت خود داستایفسکی را مورد تحلیل قرار می‌داد.

دیگر نویسنده‌ای که به اثر بخش بودن رمان برادران کارامازوف در آثار خود اشاره کرده است، فرانتس کافکا است. وی حتی خود و داستایفسکی را خویشاوند خونی خواند. موضوع پدر و پسر و روابط آنها، بن مایه‌ی بسیاری از کارهای کافکا است که مسلماً رمان داستایوفسکی در نقش دادن آنها بی‌اثر نبوده‌ است.

خب، حالا از شما دعوت می‌کنیم نگاهی بیاندازیم به آنچه در برادران کاراموزف می‌گذرد، بن‌مایه و سمبل‌های این رمان و مواجهه با شخصیت‌های این رمان مهم.

برای دریافت تصاویر در سایز بزرگتر بر روی آنها کلیک کنید.

ترجمه: الناز آذری


برای ورود به صفحۀ سایر اینفوگرافی‌های مجلۀ ۳۰بوک می‌توانید روی لینک‌های زیر کلیک کنید:

اینفوگرافی: خاطرات صد در صد واقعی یک سرخ‌ پوست پاره‌ وقت

اینفوگرافی: زندگی آقای روی دلار

اینفوگرافی: برادر بزرگتر نمرده است!

 

شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.