تاریخ وگان‌ها: از طرد و انکار تا قبول و تایید

424
زمان مطالعه: ۲ دقیقه
به‌سان کلاغان بغدادی با گوشت زنده‌ایم
بی‌آن که به درد و رنج این کار اهمیت دهیم

این فقط شعری از جورج برنارد شاو نیست، بلکه در واقع چکیدهٔ نگاه گیاهخوارن به دنیایی است که ظاهری متمدن دارد. با این حال، دنیای گیاهخواران چندان یکدست نیست و تاریخ و فراز و فرود خاص خودش را دارد. مثلاً وگان‌ها فقط یک شاخه از گیاهخواران هستند که در ابتدا از سوی دیگران و حتی گیاهخواران به افراطی‌گری متهم می‌شدند. آن‌ها هیچ محصول حیوانی (مانند لبنیات و عسل و…) استفاده نمی‌کنند و تا مدت‌ها با عنوان نه‌چندان خوشایند «گیاهخوار مطلق» نامیده می‌شدند. واژه وگان که حالا دیگر متداول شده است، اولین بار در سال ۱۹۸۹ ابداع شد تا چکیده‌ای باشد از فلسفهٔ آن‌ها:

واژهٔ وگان با گرفتن سه حرف ابتدایی و دو حرف انتهایی کلمه انگلیسی vegetarian ساخته شد. چرا که وگان «با گیاهخواری آغاز شده و تا رسیدن به نتیجه‌ای منطقی آن را ادامه می‌دهد.»(ص: ۲۷)

 

با این حال، مسئله اصلی وگان‌ها -یعنی پرهیز از مصرف هر فرآورده حیوانی- حداقل پنجاه سال قبل‌ از ابداع واژه وگانْ موضوع بحث و جدل در میان گیاهخواران بود. کتاب مرجع وگانیسم به این مجادلات خواندنی نگاه تازه‌ای کرده است و تاریخ شکل‌گیری این جنبش را از خلال مقالات و اعلامیه‌های اعضایش نوشته است.

وگانیسم یکی از آن پدیده‌های چند وجهی است که می‌توان آن را از زوایای مختلف نگاه کرد و فهمید. به همین دلیل است که افرادی با دغدغه‌های مختلفی جذب این جنبش شدند. حالا می‌توانیم بگوییم وگانیسم میدانی است که راه‌های اخلاق و حفاظت از محیط زیست و اقتصاد و بهداشت به آن ختم می‌شود. کتاب مرجع وگانیسم با آغاز شکل‌گیری این جنبش شروع می‌شود اما در ادامه به هر کدام از این راه‌ها نیز سرک می‌کشد و همین ویژگی کتاب است که آن را به قامت کتابی مرجع درآورده.

 

کتاب مرجع وگانیسم که در بیست فصل نوشته شده برای وگان‌ها خواندنی است و آن‌ها را هم با تاریخ این جنبش آشنا می‌کند و هم راهکارهایی ارائه می‌دهد تا ادامهٔ این راه برای ایشان آسان‌تر شود. مثلاً یکی از این کارهای به ظاهر ساده اما مهمْ شبکه‌یابی است که کتاب مفصلاً دربارهٔ اهمیت آن به خصوص برای تازه‌کارها توضیح داده است.

نویسندگان این کتابْ سوالات و مسائل ذهنی غیروگان‌ها را هم در نگارش کتاب لحاظ کردند. همین رویکرد باعث شده است تا در صفحات مختلف کتابْ گفت‌وگویی ضمنی میان وگان‌ها و غیروگان‌ها شکل بگیرد.

کتاب پنج پیوست نیز دارد که مناسب وگان‌ها است و با استفاده از آن‌ها می‌توانند چند دستورپخت جدید پیدا کنند و یک برنامه غذایی اصولی براساس هرم غذایی وگان برای خودشان تدارک ببینند تا مطمئن باشند همه‌ مواد غذایی لازم به بدنشان می‌رسد. قاعدهٔ این هرم را غلات تشکیل می‌دهد اما نسبت آن با توجه به سن متفاوت است. کتاب مواد غذایی مورد نیاز وگان‌ها را براساس پنج گروهِ «کودکان نوپا و پیش دبستانی» و «کودکان مدرسه‌ای» و «نوجوانان» و «بزرگسالان» و «زنان باردار و شیرده» تعیین کرده است.

خواندن کتاب مرجع وگانیسم برای وگان‌ها واجب به‌حساب می‌آید اما خواندن آنْ برای غیروگان‌ها هم مفید است و می‌تواند باعث فهم بهتر آن‌ها از این جنبش شود.

کتاب مرجع وگانیسم نوشتهٔ جوآن استپانیاک و ویرجینیا مسینا به تازگی از سوی نشر مانیاهنر منتشر شده است.

شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.