تا حالا با استیکر فروید چت کردی!؟!؟

137
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

شاید بارها برایتان پیش آمده باشد که در هنگام چت کردن استیکری را صرفاً به خاطر حالتش انتخاب کرده و فرستاده باشید. اما آیا به ماهیت و کاراکتر استیکری که می‌فرستید هم توجه می‌کنید؟

اینکه مثلا چه شخصیت کارتونی، فیلم و شاید هم ادبی است؟

امروز می‌خواهیم راجع به مطلبی با شما حرف بزنیم که شاید باعث شود بیشتر به اطرافمان توجه کنیم. به چیزهایی که شاید به نظر ما خیلی ساده باشند اما می‌شود از دل آ‌ن‌ها چیزهای زیادی یاد گرفت. همه‌ی شما حتما از تلگرام و استیکرهایش استفاده می‌کنید و احتمالا چشمتان به این استیکرها هم افتاده است. استیکرهای شخصیت‌های برجسته‌ی دنیا. حتی شاید از آن‌ها استفاده هم کرده باشید. اما آیا تا به حال  به این فکر کرده‌اید که چند نفر از این شخصیت‌ها را می‌شناسید؟ یا چه اطلاعاتی راجع به آن‌ها دارید؟

به حالت‌های هرکدام از این شخصیت‌ها توجه کرده‌اید؟ مثلا برایتان جالب نبوده بدانید چرا استیکر کافکا دست‌ها و بدنی شبیه به سوسک دارد؟ یا پیرمردی که داخل وان حمام نشسته چه کسی است؟

تلگرام به خوبی و با جزییات توانسته است ارتباطی بین شخصیت‌های واقعی و طراحی استیکر آن‌ها ایجاد کند که علاوه بر اینکه از استیکرها استفاده کنیم، کنجکاو و ترغیب شویم که با کمی جستجو راجع به شخصیت‌های این استیکرها اطلاعاتی بدست بیاوریم.

پس بیاییم این فرصت خوب را برای شناخت بیشتر مشاهیر جهان از دست ندهیم.

می‌خواهیم باهم تمرین کنیم تا از نکات کوچک اطرافمان نگذریم و به آن‌ها توجه کنیم… شاید برایمان خالی از فایده نباشد!

 

برای شروع ۳۰بوک چند تن از این شخصیت‌ها را به شما معرفی می‌کند.

امیدواریم بتوانیم این ذوق و انگیزه را در شما ایجاد کنیم تا برای شناخت باقی شخصیت‌های این استیکرها یا حتی دیگر شخصیت‌های معروف دنیا خودتان دست به کار شوید!

 

 

پیرمردی در وان یا ارشمیدس!!

احتمالا همه‌ی ما ماجرای «یورکا! یورکا!» یا همان «یافتم! یافتم!» معروف ارشمیدس را شنیده‌ایم. او درحالی که در حمام بود راه حل مساله‎ای که ذهنش را درگیر کرده بود پیدا کرد و برهنه از حمام بیرون دوید و فریاد زد: یافتم! یافتم!!

ارشمیدس دانشمند و ریاضیدان یونانی، درسال ۲۷۸ قبل از میلاد در سیراکوز متولد شد. از دست‌آوردهای این دانشمند بزرگ می‌توان به کشف عدد پی، قانون چگالی مایعات، اندازه گیری سطح و حجم جسم‌هایی مانند کره، استوانه و مخروط، ساخت قرقره ارشمیدس و … اشاره کرد.

 

 

 

 

کافکا، مرد مسخ شده!!

فرانتس کافکا نویسنده‌ی اهل چک در قرن بیستم است که آثارش از تاثیرگذارترین آثار ادبیات غرب به شمار می‌رود. از معروفترین آثار او می‌توان به رمان مسخ و محاکمه اشاره کرد. جالب است بدانید کافکا، مخترع کلاه ایمنی هم بوده و به همین منظور مدال افتخاری دریافت کرده است. شایع است که کافکا در سراسر زندگی‌اش از افسردگی حاد و اضطراب رنج می‌برده و دچار عوارضی همچون میگرن، بیخوابی و جوش صورت نیز بوده است.

راستی اگر برایتان سوال است که چرا بدن استیکر کافکا به شکل سوسک طراحی شده، حتما سری به رمان مسخ او بزنید!!

 

 

 

 

ویلیام شکسپیر

شاعر و نمایشنامه‌نویس بزرگ انگلیسی که در سال ۱۵۶۴ در استراتفورد، انگلستان پا به جهان گذاشت. بخاطر محل تولدش در آون استراتفورد به او لقب «سخن سرای ایون» (Bard of Avon) را داده بودند. برخی او را بزرگترین نمایشنامه‌نویس تاریخ می‌دانند. او در طول زندگی‌اش علاوه بر اینکه در عرصه‌ی نویسندگی و شعر فعالیت کرد، دستی هم در بازیگری تئاتر داشت.

از معروفترین آثار او می‌توان به نمایشنامه‌های هملت، اتللو، مکبث، شاه لیر، ریچارد سوم و… اشاره کرد.

 

 

 

 

جورج اورول

داستان نویس، روزنامه‌نگار، منتقد ادبی و شاعر انگلیسی – هندی که از معروفترین آثار او می‌توان به مزرعه حیوانات، ۱۹۸۴ و دختر کشیش اشاره کرد. رمان‌های او بیشتر به زیر سلطه درآمدن زندگی و افکار مردم در جهان آینده را توصیف می‌کند. اورول در سال ۱۹۱۰ در گذشت. حالت دست او در این استیکر باعث شده تا برخی وی را با هیتلر اشتباه بگیرند. به نظر ما حالت دست او به شعاری در کتاب شاهکار ۱۹۸۴ او اشاره دارد: برادر بزرگتر شما را می‌پاید!

 

 

 

 

 

ویرجینیا وولف

بانوی رمان‌نویس، ناشر، منتقد، مقاله‌نویس و فمنیست انگلیسی بود. از آثار برجسته‌اش خانم دالووی، به سوی فانوس دریایی، اتاقی از آن خود را می‌توان نام برد. او در طول زندگی‌اش بارها دچار بیماری روانی شد و در سال ۱۹۴۱ پس از به پایان رسانیدن آخرین رمان خود با جیب‌های پر از سنگ خود را در رودخانه غرق کرد.

 

 

 

 

فروید

زیگموند فروید درسال ۱۸۵۶ در خانواده‌ای یهودی در شهر فرینبرگ به ‌دنیا آمد. او عصب‌شناس و یکی از برجسته‌ترین روانشناسان جهان بود. او را پدر علم روانکاوی می‌شناسند. اندیشه‌ها و دست‎آوردهای علمی او تا به امروز نقش مهمی در علم روانشناسی داشته است. از آثار برجسته‌ی او می‌توان به تفسیر خواب، توتم و تابو، موسی و یکتا پرستی، سه رساله درباره‌ی نظریه میل جنسی و… نام برد. او در تمام دوران زندگیش سیگار برگ می‌کشید. زندگی او که به سرطان دهان مبتلا بود در ۲۳ سپتامبر ۱۹۳۹ در اثر تزریق دُزهای معینی از مرفین پایان یافت. فروید، ناامید از درمان بیماریش، از پزشکش خواسته بود تا به او در پایان بخشیدن به زندگیش کمک کند.

 


اگر از عاشقان فروید هستید پیشنهاد می‌کنیم مطالب زیر را از دست ندهید:

تشبه به فروید

فروید به روایت خوانده‌ها و ناخوانده‌هایش

شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.