جناب نارنجی وارد می شود: کتابی برای ۷ تا ۷ هزار ساله‌ ها

688
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

شخصیت داستان‌هایی که تا به حال دیده‌اید چطور بوده اند؟ اصلاً آن‌ها چطور شکل می‌گیرند؟ مگر غیر از این است که نویسنده آن‌ها را خلق می‌کند؟ هر رفتار و دیالوگی که از این شخصیت‌ها می‌بینیم همه و همه به دستور نویسنده است و نمی‌تواند به خودیِ خود چیزی فراتر از آن عرضه کند. این‌طور نیست؟

اگر تأیید می‌کنید باید بگوییم سخت در اشتباهید!

یک کتاب متفاوت!

می‌خواهیم کتابی به شما معرفی کنیم که شخصیت داستانی‌اش با تمام کاراکترهای کتاب‌های دیگر متفاوت است. او این قوانین کلیشه‌ای را شکسته و حتی نویسندۀ خالق او نیز نمی‌تواند او را کنترل کند. معرفی می‌کنیم:

«جناب نارنجی»

او شخصیتی کاملاً مستقل دارد. در حدی که بتوانید او را جدا از نویسنده و تصویرگر و ناشر و همه تصور کنید. مثلاً ممکن است در آخر کتاب، خودسرانه پشت میز کارش بنشیند و دور از چشم نویسنده با تصویرگر تبانی کند و برای شما یک دعوت‌نامه بنویسد و از شما بخواهد قبل از اینکه نویسنده دست به کار شود و کتاب دیگری راجع به او بنویسد شما این کار را انجام دهید.

نارنجی دقیقاً چیست؟

اگر تصور می‌کنید جناب نارنجی یک هویج یا پرتقال یا نارنگی است، باید بگوییم که هیچ‌کدام! او فقط یک نارنجی است. او به توصیۀ پدربزرگ عزیزش یکرنگ و یکدست است.

جناب نارنجی همراه تنها پسرش یعنی «نارنجک» زندگی می‌کند. بله، جناب نارنجی یک پسر هم دارد. اما این کتاب، برش‌های کوتاهِ خنده‌داری دربارۀ شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های خودِ جناب نارنجی است نه پسرش!

این کتاب اولین کتاب تألیفی است که توسط انتشارات پرتقال به چاپ رسیده است. «جناب نارنجی وارد می‌شود» به قلم علی اکبر زین العابدین نوشته شده و مناسب سن ۷ سال به بالا است.

تصویر کتاب جناب نارنجی وارد می‌شود
خلاصۀ داستانی در کار نیست!

این یک داستان کمیک استریپ جذاب و بانمک است که سریالی نیست. به همین دلیل هر جلدی از آن و هر صفحه‌ای از آن را که بخوانید، باز هم می‌توانید بدون آن که سردرگم شوید از آن لذت ببرید. خیالتان راحت باشد، هیچ چیز به هیچ چیز ربط ندارد.

برشهایی از کتاب را در زیر بخوانید:

وقتی دلم می‌گیرد دوست دارم سازم را بردارم بروم گوشه‌ی بالکن و شعرهایم را زمزمه کنم.

فقط چند مسئله‌ی ساده وجود دارد.

یکی اینکه توی عمرم یک ساز هم نداشته‌ام.

بعد هم اینکه خانه‌ام بالکن ندارد که بخواهد گوشه داشته باشد.

بدبختی، استعداد شعر گفتن هم ندارم.

تا بابام نیامده بگویم که خیلی دلم می‌خواست بیشتر توی این کتاب باشم.

ولی از بس جناب نارنجی حرف دارد نوبت من نمی‌رسد!

اگر می‌شد توی جلدهای بعدی بیشتر باشم خیلی خوب می‌شد.

کسی آدرس خانه‌ی جناب نویسنده را ندارد؟

این کتاب می‌تواند یک هدیۀ جذاب باشد. جناب نارنجی در صفحات اول یک قسمت خالی به شکل کارت پستال برای شما در نظر گرفته است که بتوانید در آن بنویسید و کتاب را به عزیزتان تقدیم کنید.

جایگاه متن هدیه
صفحۀ اول و آخر کتاب

در صفحۀ اول، خودِ نویسنده با یک پیراهن نارنجی زیبا پا به کتاب گذاشته است و یک پیام بامزه برای شما دارد.

همچنین در صفحۀ آخر تصویرگر (ثریا مختاری) یک یادداشت برای شما گذاشته است. مهارت فوق‌العادۀ تصویرگر را در جای جای کتاب می‌توانید ببنید.

شما را به دیدن چند تصویر زیبا از کتاب دعوت می‌کنیم:

در صورتی که به داستان‌های کمیک استریپ و مصور علاقه‌مندید می‌توانید وارد لینک‌های زیر شوید تا مطالبی که در آن کتاب‌هایی از این دست معرفی کرده‌ایم را ببینید:

شاید برایتان جالب باشد
2 نظرات
  1. شهروز می گوید

    ممنونم
    عااالی
    معرفی خیلی خوبی بود 🤓

  2. مجله 30بوک می گوید

    از توجه شما سپاسگزاریم.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.