نبرد اساطیر در دنیای مدرن

39
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

دورانی بود که دنیا سراسر قلمرو ایزدان بود. آنان مختار بودند هرکاری که می‌خواهند انجام دهند. ایزدانی که همچون انسان‌ها هم خوب بودند و هم بد. هم درستکار و هم گناهکار. انسا‌‎ن‌ها و ایزدان دوش به دوش هم در دو عالم موازی زندگی ‌می‌کردند. همه چیز در این زندگی دوگانه خوب پیش می‌رفت تا زمانی‌که به مرور سلطه انسان بر دنیا بیشتر شد و علم روز به روز پیشرفت کرد. اینجا بود که ایزدان کم کم عقب نشستند و دنیایشان را از انسان‌ها جدا کردند. و این چنین جهان از ایزدان خالی شد و تحت سلطه انسان‌ها درآمد.

اما امروز نوبت آن رسیده که ایزدان بازگشته و قدرتشان را به رخ بکشند. آنان پا از روزگاران کهن فراتر گذاشته و به عصر مدرن وارد شده‌اند.

و حالا در این دنیا، یک پادشاهی به سردمداری اهریمن به دنبال تسلط و فرمانروایی بر سرتاسر زمین است و برای رسیدن به هدفش دست به هر اقدامی می‌زند. تنها نیرویی که توان مقابله در برابر آن را دارد انجمن پاتراست و تنها امید پاترا برای مقابله با پادشاهی جهان یافتن چهار مبارز از جنس چهار جادوی باستانی‌ست: خاک، آب، باد و آتش.

سر انجام اولین مبارز در دنیا مشخص می‌شود. مانی از ایران. مبارز خاک. دومین مبارز، مبارز آب است. آمایا از ژاپن. مبارز سوم یا همان مبارز باد، ایلماری از اسکاندیناوی وآخرین مبارز که مبارز آتش است دختری‌ست از ایتالیا به نام لوسیا.

چهار مبارز توسط ایزدان برای مبارزه با پادشاهی جهان آموزش می‌بینند. اما انتخاب با خودشان است که مهره‌هایی برای بازی قدرت‌ها باشند یا  بازی‌گردانی قدر برای ریشه‌کن کردن شر…

مجموعه فانتزی پیشنهادی این هفته ۳۰بوک، برعکس سه مجموعه پیشین، خالقی فارسی زبان دارد. داستانی با محوریت ایزدان باستانی ایران، ژاپن، اسکاندیناوی و روم باستان که به دلیل پیوندی که با دنیای مدرن دارد، برای مخاطب امروزی ملموس‌تر و حتی هیجان‌انگیزتر است.

علاوه بر آن منحصر نشدن این مجموعه به ایران و جهانی بودن شخصیت‌هایش، نشان از خلاقیت بالای نیما کهندانی، نویسنده کتاب و دنیای پرفراز و نشیب داستان دارد.

قطعا آنچه که باعث شده  مجموعه «پنج گانه پادشاهی جهان» در زمره بهترین‌های فانتزی نشر ویدا باشد و همچنین مورد استقبال بالای مخاطبین نوجوان و جوان قرار بگیرد، استفاده از اساطیر کهن ایران توسط نویسنده‌ای ایرانی‌ست که جایگاهی رفیع برای ادبیات فانتری ایران در میان رقیبان خارجی‌اش ساخته است و با انتشار پنجمین جلد این مجموعه این جایگاه را بالاتر هم خواهد برد.

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 5 =