جیبی‌ های جدید نشر ماهی

79
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

ما هرروزه زمان زیادی را در مترو، اتوبوس، اتاق‎های انتظار اماکن مختلف و جاهای مشابه دیگر می‌گذرانیم و یا حتی از دست می‌دهیم. بد نیست اگر بتوانیم از این زمان به بهترین شکل استفاده کنیم. قطعا راه‌های زیادی برای جلوگیری از هدر رفتن این دقیقه ها و ساعت ها وجود دارد. و خب طبیعی است که ۳۰بوک مطالعه را به شما پیشنهاد دهد.
اگر بهانه‌تان سنگینی و حجمی که کتاب در وسایلتان اشغال می‌کند است ۳۰بوک بازهم راه‌حلی پیش پایتان می‌گذارد. کتاب‌های جیبی. کتاب‌هایی کوچک و خوش‌دست که می‌توانند بهترین همسفر برای این مواقع باشند.
پس برای معرفی کتاب امروز می‌رویم سروقت دو کتاب جیبی جذاب و تازه منتشر شده از مجموعه کتاب‌های جیبی نشر ماهی. مجموعه‌ای که بیش از ده سال است کتاب خواندن را برای خیلی‌هایمان راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر کرده است.

ارباب‌‌ها

ارباب‌ها داستان شهر کوچکی در غرب مکزیک را روایت می‌کند که کل شهر و مردمانش تحت ظلم و مالکیت خانواده تاجر و بانکداری هستند. اربابانی که مانند انگل به جان مردم شهر افتاده‌اند و شیره وجودشان را آرام آرام می‌مکند و اینگونه روز به روز قدرتمندتر می‌شوند. آن‌ها برای حفظ منافع خود از هیچ کار پلید و خبیثانه‌ای رویگردان نیستند.

کشورهایی که تاکنون دزدان اداره‌شان می‌کرده‌اند به انقلابی نیاز دارند که رهبرانش دزد نباشند. حقیقتی تلخ است، اما نمی‌توان انکار کرد. کافی است نشریات اقلیت را بخوانید تا چهره‌ی واقعی و عریان روشنفکران و سیاستمداران را ببینید: نمونه‌ی تمام‌عیار طبقات ثروتمند و پرورده. نفرت‌انگیز است. بوی گند لجن از آن‌ها برمی‌خیزد، چراکه خود از لجن بیرون آمده‌اند.

در انتظار بوجانگلز

اولیویه بوردو، نویسنده‌ی جوان فرانسوی، دو سال از عمرش را وقف نوشتن رمانی پانصدصفحه‌ای کرد، رمانی بسیار غم‌انگیز و یأس‌آلود. اما این رمان ناشری نیافت. با این‌همه، او از پا ننشست و ظرف هفت هفته «در انتظار بوجانگلز» را نوشت. کتاب با استقبال گسترده‌ی خوانندگان مواجه شد و جوایز متعددی را از آن خود کرد.

‌به خودم گفتم که من نیز اندک بهره‌ای از جنون دارم، که عقل حکم نمی‌کند شیفته‌ی چنین زنی شوم، زنی یکسره مجنون، زنی که زندگی مشترک من با او شبیه زندگی مردی چلاق با زنی افلیج خواهد شد، که این رابطه فقط ممکن است لنگ‌لنگان و تاتی‌تاتی‌کنان در جهات غریب پیش برود. اما دیگر روی سرسره بودم، پاگذاشته به درون مه، بی‌آن‌که حتی خودم فهمیده باشم، بی‌هشدار، بی‌خبر.

در ادامه شما را به تماشای تیزرهای این دو کتاب دعوت می‌کنیم:

شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × سه =