دو عاشقانه آرام با ترجمۀ خوب

11
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

روایت‌گری داستان‌هایی در حال و هوای عاشقانه تخصص مارگارت دیکنسون، نویسنده پرکار انگلیسی، است. اخیراً نشر آموت دو کتاب از این نویسنده را به جامعه داستان‌خوان ایرانی معرفی کرده است. قهرمان هر دو کتاب دختر گل لاله و دختر آسیابان دخترانی هستند که جامعه و روزگار چندان با آن‌ها سر سازگاری نداشته است اما آن‌ها به مدد عشق ایستادگی کردند. دختر گل لاله و دختر آسیابان کتاب‌هایی راحت‌خوان اما گیرا و پرکشش هستند و همین ویژگی نیز آن‌ها را در صدر کتاب‌های پرفروش مجله انگلیسی ساندی تایمز قرار داده است.

دختر گل لاله

دختر گل لاله مانند هر کتاب عاشقانه دیگری خواننده را با اشک و لبخند به دنبال خود می‌کشاند. شخصیت اصلی کتاب دختری است که تا ۱۴ سالگی در پرورشگاه زندگی کرده است و پس از آن خانواده‌ای سرپرستی او را برعهده می‌گیرند اما با شروع زمستانی سخت و نابودی محصولات شرایط دوباره برای دختر یتیم داستان سخت می‌شود. فضای داستان در دهکده‌ای انگلیسی می‌گذرد و خواننده از خلال شخصیت‌پردازی‌ها و جزئی‌نگری‌های نویسنده با شرایط اجتماعی انگلیس نیز آشنا می‌شود.

دختر آسیابان

«اما» شخصیت اصلی داستان است و نویسنده از خلال روایت‌گری سرنوشت او به وضعیت اجتماعی زنان در ۱۰۰ سال پیش اروپا نیز می‌پردازد. دختر آسیابان اگرچه قربانی تبعیض‌های جنسیتی و نگاه‌های ضد زن است اما به مبارزه ادامه می‌دهد و تسلیم کلیشه‌های زمانه خود نمی‌شود. او این مبارزه را از خانه و با پدری متعصب شروع می‌کند و با تلاش برای اثبات خود به عنوان وارث دارایی‌های پدرش قوانین و رویکردهای اجتماعی روزگار خودش را نیز به چالش می‌کشاند.

مجله اینترنتی ۳۰بوک

شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + یک =