بهترین کتاب های دنیا

بهترین کتاب های دنیا

آیا از خودتان سوال کرده‌اید که بهترین کتاب های دنیا کدامند؟ آیا فکر می‌کنید تا به‌حال هیچ‌کدام از این بهترین کتاب های دنیا را خوانده‌اید؟ ما در یک مقاله به طور جداگانه به بررسی و معرفی بهترین رمان های جهان پرداختیم. حالا می خواهیم در این مقاله به معرفی بهترین کتاب های دنیا از نوع غیرداستانی آن ها بپردازیم. اگر قصد خرید این کتاب‌ها را دارید می‌توانید بهترین کتاب های دنیا را از سایت خرید کتاب آنلاین سی‌بوک تهیه نمایید. پس با ما همراه شوید.

این کتاب پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز و برندۀ جایزۀ بهترین کتاب آکادمی ملی علوم در سال ۲۰۱۲ شده است. نقد و بررسی کتاب نیویورک تایمز این کتاب را یکی از ده کتاب برتر سال ۲۰۱۱ و بهترین کتاب اکونومیست اعلام کرد و این کتاب یکی از بهترین کتاب‌های غیر داستانی وال استریت ژورنال سال ۲۰۱۳ شد. 

تفکر کُند و سریع که یکی از بهترین کتاب های دنیا است را دانیل کانمن روان‌شناس مشهور و برندۀ جایزۀ اقتصادی نوشته است و در کتاب تفکر کُند و سریع، نویسنده در مورد دو سیستمی توضیح می‌دهد که معتقد است فکر ما را هدایت می‌کنند. سیستم اول، سیستمی سریع، غریزی و احساسی است. سیستم دوم کُندتر، بحث‌برانگیزتر و منطقی‌تر است. این کتاب خلاصه‌ای از چندین دهه تحقیقات است تا نشان دهد مردم بیش از حد به قضاوت انسانی اعتماد می‌کنند.

این کتاب در زمرۀ کتاب‌های خودیاری و کلاسیک قرار می‌گیرد و به جزئیات زیادی در مورد شکل‌گیری عادت‌ها و نحوۀ استفاده از آن‌ها به نفع خود می‌پردازد. در قدرت عادت که یکی از بهترین کتاب های دنیا است نویسنده از مثال‌های دنیای واقعی استفاده کرده تا نشان بدهد چگونه می‌توانیم به چیزهای بزرگی دست پیدا کنیم که امکان ندارد از طریق اجرای سادۀ عادت‌های مؤثر موفق به انجام‌شان شویم. 

چارلز داهیگ در این کتاب کلید ورزش منظم، کاهش وزن، بهره‌وری، موفقیت و… را به شما یاد می‌دهد و این‌که چگونه می‌توانید از امروز شروع به ایجاد عادت‌های مثبت کنید تا راحت‌تر به اهداف‌تان برسید و زندگی‌تان متحول شود. کتاب قدرت عادت برای مدتی در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار داشت.

علیه تفسیر مجموعه‌ای از مقالات و تحلیل‌های سوزان سانتاگ است. در این مجموعه که از بهترین کتاب های دنیا است برخی از شناخته‌شده‌ترین آثار سانتاگ از جمله «دربارۀ سبک» و مقاله‌ای با همین نام «علیه تفسیر» منتشر شده است. در علیه تفسیر استدلال سونتاگ چنین است که رویکرد جدید به نقد و زیبایی‌شناسی، باعث می‌شود حس و تازگی هنر نادیده گرفته شود، و تفسیرهای منطقی و بی‌روح و تاکید بر محتوا و معنای اثر را جایگزین حس و تازگی کرده‌اند. 

همچنین در این کتاب سونتاگ به دو نوع مختلف نقد و نظریۀ هنری یعنی تفسیر فرمالیستی و تفسیر مبتنی بر محتوا می‌پردازد. این کتاب در نوع خود کلاسیک محسوب می‌شود. علیه تفسیر نامزد نهایی بخش هنر و ادبیات جایزۀ ملی کتاب بود.

کتاب جنس دوم نوشتۀ سیمون دوبووار فیلسوف فرانسوی و یکی از بهترین کتاب های دنیا است. نویسنده در این کتاب دربارۀ رفتار با زنان در طول تاریخ بحث می‌کند. بووار حدوداً بعد از ۱۴ ماه تحقیق بین سال‌های ۱۹۴۶ و ۱۹۴۹ این کتاب را نوشت. یکی از شناخته‌شده‌ترین کتاب‌های دوبووار همین کتاب جنس دوم است که اغلب به عنوان اثر اصلی فلسفۀ فمنیستی و نقطۀ شروع موج دوم فمنیسم در نظر گرفته می‌شود. 

جنس دوم کتابی انقلابی و اولین تلاش بشر برای رویارویی با تاریخ بشر از منظر فمنیستی است. بسیاری دوبووار را تحسین می‌کنند و به همان اندازه هم مخالفان زیادی داشت، در واقع بعد از انتشار کتاب مردان و زنان زیادی به این کتاب جذب شدند و کلیسای کاتولیک جلوی خواندن و نشر این کتاب را گرفت. امروزه بسیاری این شاهکار عظیم و دقیق را نه تنها ستون تفکر فمنیستی بلکه به طور کلی فلسفۀ قرن بیستم می‌دانند.

تصویر جلد کتاب جنس دوم

کتاب تاریخ هنر جهان را محقق آمریکایی تاریخ هنر نوشته است. تاریخ هنر جهان یکی از بهترین کتاب های دنیا و نوشتۀ هورست وولدمار جنسن پروفسور تاریخ هنر آلمانی-آمریکایی‌ست و این نویسنده در روسیه به دنیا آمده است. بیشتر شهرتش را بعد از تألیف این کتاب به دست آورد. بعداً این کتاب به ۱۵ زبان مختلف ترجمه شد و از زمان انتشار تا به الان بیش از چهار میلیون نسخه از آن در سراسر دنیا به فروش رفته است. 

نویسنده در این کتاب بر روی تاریخ هنر و سبک‌ها و پدیده‌های مختلف آن تمرکز کرده است. این کتاب در واقع رقیبی برای کتاب هنر در گذر زمان نوشتۀ هلن گاردنر بود. تاریخ هنر جهان مطالب دست‌نخورده و جدیدی در مورد تحولات هنری و تصویرهای سودمندی دارد که برای هنرپژوهان و دانشجویان هنر کتابی معتبر و بی‌همتاست.

ارنست گامبریچ تاریخ‌دان اهل اتریش است که بیشتر عمرش را در بریتانیا گذراند. کتاب تاریخ هنر او یکی از بهترین کتاب های دنیا است. در این کتاب گامبریچ به بررسی تاریخ هنر از دوران باستان تا عصر مدرن پرداخته است. این کتاب برای اولین بار در سال ۱۹۵۰ منتشر شد و هم به عنوان اثر اصلی نقد و هم به عنوان یکی از در دسترس‌ترین مقدمه‌ها برای هنرهای تجسمی شناخته می‌شود. این کتاب بیش از هفت میلیون نسخه فروخت و آن را پرفروش کتاب هنری در تمام دوران می‌دانند. این کتاب تقریباً به ۳۰ زبان دنیا ترجمه شده است و در فهرست ۱۰۰ تا از بهترین کتاب‌های غیرداستانی تایمز قرار دارد.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم تعدادی از بهترین کتاب های دنیا را به شما معرفی کنیم. به نظر شما کتاب‌های دیگری نیز در این لیست جای می‌گیرند؟ لطفاً نظر خود را در کامنت‌ها برایمان ارسال کنید و این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید. امیدواریم از خواندن تک به تک این کتاب‌های زیبا لذت ببرید.

(Visited 138 times, 1 visits today)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا