کاور مجله برای بهترین رمان های عاشقانه خارجی

بهترین رمان های عاشقانه خارجی

به نظر شما بهترین رمان های عاشقانه خارجی کدام کتاب‌ها هستند؟ آیا علاقه‌‌ای به خواندن رمان‌های عاشقانه خارجی که اکثرشان بهترین رمان‌های کلاسیک دنیا هستند دارید؟ در این مقاله چند تا از بهترین رمان‌ های عاشقانه خارجی را معرفی کرده‌ایم. همچنین اگر علاقه‌ دارید که بهترین رمان های عاشقانه خارجی را بخرید می‌توانید آن‌ها را از سایت خرید کتاب آنلاین سی‌بوک تهیه نمایید.

مسلماً بهترین رمان های عاشقانه خارجی تمام دوران، غرور و تعصب جین آستین است که در سال ۱۸۱۳ منتشر شد. حدود ۲۰۰ سال است که این کتاب مجدداً به چاپ می‌رسد. غرور و تعصب یکی از نمادین‌ترین و ماندگارترین رمان‌های عاشقانه‌ای‌ست که تاکنون وجود داشته است. همان‌طور که صفحات آغازین کتاب نشان می‌دهد، در آن زمان عموم مردم به این حقیقت اذعان داشتند که مردی ثروتمند نباید مجرد بماند و باید خیلی زود با دختری متشخص ازدواج کند. 

در واقع ازدواج دغدغۀ اصلی دوران آستین بود. در این کتاب جین آستین زندگی الیزابت بنت، یکی از پنج دختر آقای بنت را به تصویر کشیده است که در اوایل دهۀ ۱۸۰۰ و در یکی از روستاهای انگلستان زندگی می‌کنند. طبقۀ اجتماعی، ازدواج، ثروت و عشق مضامین اصلی این رمان هستند و اوج هیجان این رمان عاشقانه ورود آقای دارسی به زندگی خانوادۀ بنت و الیزابت است، الیزابت و آقای دارسی باید بر تعصبات خود غلبه کنند تا بتوانند به هم برسند. 

در طول رمان هر دو شخصیت یاد می‌گیرند چطور غرور خود را کنار بگذارند تا بتوانند خوبی‌های یکدیگر را نیز درک کنند. در سال ۲۰۰۶، فیلمی بر اساس همین رمان ساخته شد که کیرا نایتلی نقش الیزابت بنت را برعهده داشت و این فیلم نامزد دریافت جایزۀ اسکار شد.

جین ایر رمان دیگری است که با میراث عاشقانه و افسانه‌ای جین آستین برابری می‌کند. جین ایر رمان ویکتوریایی و یکی از بهترین رمان های عاشقانه خارجی است که هم‌نام قهرمان داستان نیز هست. قهرمان اصلی داستان در دوران کودکی سختی‌های زیادی کشیده است و نویسنده تا حد زیادی تلاش کرده نشان بدهد قهرمانش باز هم قادر است بی‌قید و شرط عاشق شود. جین نه فقط به دنبال عشق رمانتیک، بلکه به دنبال احساس ارزشمندی و تعلق است. 

با این‌حال جین باید یاد بگیرد که چگونه بدون قربانی کردن و آسیب رساندن به خودش عشق را به دست بیاورد. قهرمان داستان، جین ایر در کودکی یتیم می‌شود و زن عموی ظالم و ثروتمندش او را به مدرسۀ شبانه‌روزی دختران می‌فرستد. در آن‌جا جین ایر سختی‌های زیادی را تحمل می‌کند و تنها دوستش را بر اثر بیماری از دست می‌دهد. جین بزرگ شده و معلم سرخانه می‌شود. جین ایر وارد قصر دور افتادۀ خانوادۀ روچستر می‌شود و بعد از مدتی عاشق ادوارد روچستر، ارباب خانه می‌شود. اما ادوارد و این خانه رازی دارند و این راز مانعی برای رسیدن جین به عشقش است.

خانوادۀ هنرمند برونته، بیشتر رمان‌های عاشقانۀ قرن نوزدهم را خلق کرده‌اند. امیلی برونته، خواهر شارلوت برونته و نویسندۀ جین ایر است. بلندی‌های بادگیر امیلی برونته یکی از پیشگامانه‌ترین آثار داستانی عاشقانه در تاریخ و یکی از بهترین رمان های عاشقانه خارجی است و جایگاه ثابتی را به خود اختصاص داده است. برونته در دوره‌ای از تاریخ این رمان را نوشت که نویسندگی شغل مناسبی برای زنان تلقی نمی‌شد. 

مهم‌ترین جنبۀ رمان بلندی‌های بادگیر عشق شدید و پرشور بین کاترین و هیت‌کلیف است. اگرچه جایگاه اجتماعی آن زمان مانع از ازدواج آن‌ها می‌شود اما علاقۀ وافر آن‌ها به همدیگر حتی بعد از ازدواج و حتی فراتر از مرگ ادامه دارد. در واقع این عشق، عشقی مخرب و ویرانگر است که هرگز تغییر نمی‌کند و قوی‌تر و ماندگارتر از هر احساس دیگری‌ست. بلندی‌های بادگیر جایگاه سیزدهم صد رمان برتر گاردین را به خود اختصاص داده است.

عصر بی‌گناهی را نویسندۀ آمریکایی ایدیث وارتون نوشته است. این دوازدهمین رمان ایدیث وارتون بود و جایزۀ پولیتزر را از آن او کرد. در واقع ایدیث وارتون نخستین زنی بود که برندۀ جایزۀ پولیتزر شد. موضوع اصلی این رمان عشق و در واقع یکی از بهترین رمان های عاشقانه خارجی است. به‌غیر از عشق دو تا از برجسته‌ترین مضامین عصر بی‌گناهی، ثروت و طبقۀ اجتماعی هستند. 

شخصیت‌ها به جایگاه اجتماعی‌‌شان افتخار می‌کنند و افراد تازه به ثروت رسیده را خطری برای خودشان می‌دانند. زندگی شخصیت‌ها حول محور مُد و مهمانی می‌چرخد. پذیرفته شدن در جامعه مهم‌ترین چیز برای مردم این رمان است و آن‌ها حاضرند برای پذیرفته شدن دست به هر کاری بزنند. 

شخصیت اصلی عصر بی‌گناهی نیولند آرچر است که با زنی زیبا به نام مِی ویلاند نامزد می‌کند اما با رسیدن دخترعمۀ مِی همه چیز به هم می‌ریزد. دخترعمۀ مِی زنی اشرافی و اسرارآمیز است که ازدواجی کابوس‌وار را پشت سر گذاشته است. آرچر عاشق و دلباختۀ این زن می‌شود و حالا بین عقل و احساس گیر افتاده است و باید تصمیمی بگیرد، تصمیمی سخت که هم ممکن است درست باشد و هم می‌تواند زندگی‌اش را تا آخر عمر تغییر دهد. 

در سال ۱۹۹۳ مارتین اسکورسیزی فیلمی از روی رمان عصر بی‌گناهی ساخت که دانیل دی-لوئیس و میشل فایفر و وینونا رایدر بازیگران اصلی‌ آن هستند و وینونا رایدر به واسطۀ همین فیلم جایزۀ گلدن گلوب را از آن خود کرد.

من پیش از تو رمان عاشقانۀ جوجو مویز و یکی از بهترین رمان های عاشقانه خارجی است که در سال ۲۰۱۲ اولین بار در بریتانیا منتشر شد. جوجو مویز که نویسندۀ معاصر است با رمان من پیش از تو بینش جدیدی از معنای زندگی به مردم عصر حاضر نشان داد. جوجو مویز به این سؤال پاسخ داده است که زندگی چقدر ارزش زندگی کردن دارد. 

نویسنده این کتاب را از روی زندگی دنیل جیمز نوشت. دنیل جیمز بعد از سال‌ها رنج تصمیم گرفت به زندگی خود پایان دهد. جوجو مویز سعی کرده است در این کتاب نشان دهد زندگی ایده‌آل ممکن است چطوری باشد یا چه کارهای ساده‌ای به زندگی‌مان معنا می‌بخشند. من پیش از تو با این‌که موضوعی عاشقانه دارد اما دیدگاه‌تان را تغییر می‌دهد و درس‌های اخلاقی عمیقی درون خودش نهفته دارد. 

داستان با لوئیزا کلارک شروع می‌شود، دختری که زندگی تکراری و خسته‌کننده‌ای دارد و حتی شغل ساده‌اش در کافه را هم از دست می‌دهد و وقتی به دنبال کار می‌گردد شغلی با عنوان مراقبت از یک مرد معلول پیدا می‌کند. مرد که طی حادثه‌ای از گردن به پایین فلج شده قصد دارد به زندگی خودش پایان دهد و مادر پسر امیدوار است دختری مثل لوئیزا بتواند او را از تصمیمش منصرف کند. 

من پیش از تو نشان می‌دهد که چطور مردم می‌توانند در عرض چند ماه زندگی یکدیگر را تغییر دهند و نشان می‌دهد که جهان چقدر بزرگ است. در سال ۲۰۱۶ فیلمی از روی همین رمان ساخته شد که امیلیا کلارک و سم کلفلین نقش اصلی را برعهده داشتند. نویسنده در سال ۲۰۱۵ دنبالۀ این کتاب با عنوان «بعد از تو» و در سال ۲۰۱۸ جلد سوم کتاب با عنوان «باز هم من» را منتشر کرد.

برباد رفته رمان معروف عاشقانه و تاریخی مارگارت میچل و یکی از بهترین رمان های عاشقانه خارجی است که در سال ۱۹۳۷ جایزۀ ادبی پولیتزر را از آن نویسنده‌اش کرد. برباد رفته از همان ابتدا در میان خوانندگان آمریکایی محبوب شد و همان سال برترین کتاب داستانی آمریکایی شد و بیش از ۳۰ میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به چاپ رسید. 

برباد رفته هم عاشقانه است و هم تغییرات آمریکای جنوبی در دهۀ ۱۸۶۰ را نشان می‌دهد. داستان برباد رفته از سال ۱۸۶۱ و روزهای قبل از جنگ داخلی شروع می‌شود و وقتی دموکرات‌ها در گرجستان قدرت را به دست می‌آورند به پایان می‌رسد. آمریکای جنوبی در طول این سال‌ها به کل تغییر می‌کند و میچل مبارزات مردم جنوب را در دوران جنگ داخلی به تصویر کشیده است. 

شخصیت اصلی رمان اسکارلت اوهارا است و بسیار زیباست و در تارا، مزرعۀ بزرگی در جورجیا زندگی می‌کند. او خواستگاران متعددی دارد اما عاشق اشلی ویلکس است. یک روز متوجه می‌شود که اشلی با ملانی همیلتون، دخترعمویش نامزد کرده است. اسکارلت عشقش را به اشلی اعتراف می‌کند اما اشلی او را نمی‌پذیرد. اسکارت به اشلی سیلی می‌زند و اشلی از اتاق بیرون می‌رود اما بعد اسکارلت ناگهان متوجه می‌شود که در اتاق تنها نیست، رت باتلر شاهد تمام این ماجرا بوده است و از همین لحظه رابطۀ عاشقانه و پیچیدۀ رت باتلر و اسکارلت اوهارا شروع می‌شود. 

در سال ۱۹۳۹ فیلمی بر اساس همین رمان ساخته شد. این فیلم بسیار معروف شد و ده جایزۀ اسکار را از آن خود کرد و همچنان پرفروش‌ترین و پردرآمدترین فیلم تاریخ محسوب می‌شود.

سخن آخر

در این مقاله تنها چند تا از بهترین رمان‌ های عاشقانه خارجی را به شما معرفی کردیم. شما چند رمان عاشقانه دیگر می‌شناسید که به نظرتان بهترین رمان عاشقانه خارجی هستند؟ لطفاً نام آن‌ها و نظرتان در مورد مقاله را برایمان در کامنت‌ها بنویسید و مطمئن باشید نظر شما برای ما بسیار مهم است. می‌توانید این مقاله را با دوستان‌تان نیز به اشتراک بگذارید.

(Visited 87 times, 1 visits today)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا