روایتی دیگر از گریز از سرزمین کیم جونگ اون

16
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

آنچه از کرۀ شمالی به ما رسیده است آنقدری نبوده که حس کنجکاوی و عطشمان به دانستن را ارضا کند، به همین دلیل سرگذشت‌نامه‌هایی که از آن دیار می‌رسد، همواره برایمان خواندنی و جذاب بوده است. تازه‌ترین عنوان از این سری، کتابی است با نام «پیش به سوی زندگی» که متن کامل آن به تازگی توسط نشر پارسه روانۀ بازار کتاب ایران شده است.

از میان آنانکه از «زندان کرۀ شمالی» گریخته‌اند، چند نفری داستان زندگی و فرارشان را به رشتۀ تحریر درآورده‌اند که خواندنش برای مردم جهان به مثابه کشف رازی بزرگ و سربه‌مهر بوده است. یکی از این افراد یئونومی پارک، دختر جوانی‌ست که پس از آنکه با سختی‌های بسیار و البته وحشتناکی موفق شد به همراه مادرش از کره شمالی فرار کند، علاوه بر آن‌که به یکی از فعالان حقوق بشری بدل شد، با سفر به نقاط مختلف جهان و روایت رنج‌هایی که بر خودش و دیگر هم‌وطنانش گذشته و می‌گذرد توجه جهانیان را به عظیم‌ترین دیکتاتوری معاصر در کره شمالی جلب کرد.

وی علاوه بر سخنرانی‌ها و مصاحبه‌هایی که در نقاط مختلف دنیا داشت، سرگذشت‌اش را نیز در کتابی به رشته تحریر درآورد که استقبال بسیاری را از سمت مردمان سراسر جهان برای وی به ارمغان آورد.

پیش به سوی زندگی

نویسنده: یئونومی پارک

مترجم: اکرم ورشوچی فرد

ناشر: کتاب پارسه

«پیش به سوی زندگی» روایتی تلخ، تکان‌دهنده، افشاگر و مهم‌تر از همه واقعی از زندگی خانواده‌ایست که در واقع یکی از هزاران خانواده قربانی رژیم خون‌خوار کره شمالی هستند. پدری که بی هیچ دلیل قانع کننده‌ای راهی یکی از مخوف‌ترین زندان‌ها با وحشتناک‌ترین شکنجه‌ها و پس از آن اردوگاه کار اجباری می‌شود، خانواده‎ای که پس از دستگیری پدر از هم پاشیده، مادری که در مقابل چشمان دخترش مورد تجاوز سربازان مرزی قرار می‌گیرد، خواهری فراری و هزاران هزار بلای دیگر که برای از پا درآوردن یک انسان بس است.

اما یئونومی پارک نه تنها از پا ننشسته، بلکه با وجود اینکه کماکان از سمت کره شمالی تحت نظر و جانش در خطر است، با انگیزه‌ای مضاعف در پی احقاق حق ضایع شده میلیون‌ها انسان بی‎گناه در کشورش است.

او می‌گوید:

بابت دو چیز بسیار شاکرم ، اول اینکه در کره شمالی به دنیا آمدم و دوم اینکه از کره شمالی فرار کردم ، هر دوی این اتفاق‌ها باعث شد من ساخته شوم و هیچ وقت حاضر نیستم زندگی‌ام را با زندگی آرام و عادی عوض کنم . اما داستان این که چگونه به کسی که الان هستم تبدیل شدم ، همچنان ادامه دارد.
من هم مانند ده ها هزار نفر دیگر از مردم کره شمالی از زادگاهم فرار کردم و به کره جنوبی آمدم و هنوز هم شهروند این کشور هستم .

این کتاب علاوه بر موضوع جذابی که دارد، نسخه کامل ترجمه شده این کتاب به زبان فارسی است که توسط نشر کتاب پارسه به تازگی منتشر و وارد بازار کتاب ایران شده است. پس خیالتان راحت باشد که می‌توانید بی هیچ سانسوری کره شمالی را از منظر نویسنده‎ به تماشا بنشینید. البته که قطعا تصویر دلنشینی نخواهد بود!

مجلۀ اینترنتی ۳۰بوک

شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 6 =