اینفوگرافی: زندگی آقای روی دلار

113
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

بنجامین فرانکلین دولتمرد، دانشمند، مخترع و ادیب مشهور فرهنگ جهانی و از بنیادگذاران استقلال آمریکا در سال ۱۷۰۶ در بوستون آمریکا از خانواده‌ای پروتستان، گمنام و پیشه‌ور به دنیا آمد و کودکی‌اش را تا هفده سالگی که ترک وطن کرد در همین شهر گذراند و سپس برای دست یافتن به آینده‌ای روشن‌تر راهی فیلادلفیا شد. در همین شهر پا گرفت، به افتخارات بزرگی در زمان خود دست یافت و نام آن را با نام خود گره زد و در همین شهر جان سپرد.

مهمترین ویژگی بنجامین فرانکلین دانشور، نویسنده و دیپلمات بزرگ آمریکایی خودآموختگی اوست. هیچ چیز مثل این جوهر او را به جرگه‌ی خواص جهان بشری نمی‌پیوندد و ثابت نمی‌کند که خودآموختگی نه نیمی از دانش که همه‌ی آن است. فرانکلین ما را با جهان تازه‌تری از چگونه بودن آشنا می‌سازد. والاترین آموزه‌ی او زیستن با خوداتکایی‌ست.

 

یکی از مظاهر اهمیت فرانکلین در تاریخ آمریکا تصویری است که از او بر روی مهمترین اسکناس چاپ این کشور یعنی اسکناس صد دلاری نقش بسته است. در پشت این اسکناس نیز تصویر تالار استقلال وجود دارد.

 

 

کتاب زندگی‌نامه‌ی خودنوشت بنجامین فرانکلین، با ترجمه‌ی روان و شیوای بهنام چهرزاد به همت انتشارات صدای معاصر با عنوان «بنجامین فرانکلین زندگی من» به چاپ سوم رسیده است.

 

در ادامه از شما دعوت می‌کنیم تا اینفوگرافیک این کتاب را مشاهده نمایید.

ترجمه: الناز آذری

 

شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.