سگ سیاهت را مهار کن + ویدیو

راهنمای مبارزه با افسردگی

1,435
زمان مطالعه: ۲ دقیقه
وینستون چرچیل

وینستون چرچیل (Winston Churchill)، نخست‌ وزیر مشهور بریتانیا طی جنگ جهانی دوم، بیشتر عمرش از افسردگی رنج کشید. او افسردگی را «سگ سیاه» می‌نامید.

اگر شما هم یک سگ سیاه دارید، کتاب مهار سگ سیاه را بخوانید. این کتاب یک راهنمای آموزشی است که به شما کمک می‌کند سگ سیاهتان را رام کنید و یادتان می‌دهد چگونه زندگیتان را از چنگال او بیرون بکشید و دوباره از آنِ خود کنید.

اینکه در پی از دست دادن عزیزی، اخراج از کار، ورشکست شدن، بیماری یا بطور کلی ایجاد تغییراتی در زندگی دچار افسردگی موقتی شویم، ناخوشایند اما عادی است؛ صحبت ما وقتی است که بی هیچ علت خاصی دچار احساس افسردگی می‌شویم.

به گزارش سازمان جهانی بهداشت:

  • افسردگی یک اختلال رایج روانی است که بیش ۲۶۴ میلیون نفر را در سرتاسر جهان درگیر کرده است.
  • افسردگی عامل شماره یک ایجاد ناتوانی و یک عامل اصلی مشارکت کننده‌ در ایجاد بیماری‌های جسمی در بین مردم جهان است.
  • زنان بیش از مردان مستعد ابتلا به افسردگی هستند.
  • فرد افسرده ممکن است دست به خودکشی بزند.
  • درمان‌های دارویی و روانی موثری برای افسردگی (خفیف تا شدید) وجود دارد.
ویدیوی زیر را در مورد این سگ سیاه تماشا کنید:

بین افسردگی و تغییرات خلقی معمول یا واکنش‌های احساسی کوتاه مدت ما نسب به چالش‌های هر روزه تفاوت‌هایی وجود دارد. این وضعیت به ویژه وقتی درازمدت شود یا شدت یابد، ممکن است به یک بحران عظیم روانی بدل گردد که فرد را عمیقا به رنج بکشاند و بر عملکرد او در خانه، کار، مدرسه و …. اثر سوء بگذارد و در نهایت به خودکشی وی بیانجامد. سالانه بالغ بر ۸۰۰ هزار نفر در جهان در نتیجۀ خودکشی می‌میرند. خودکشی دومین عامل مرگ و میر در بین افراد ۱۵ تا ۲۹ سال است.

اگرچه درمان‌های موثری برای این بیماری وجود دارد، اما بیشتر مردم در جوامع فقیر یا متوسط به دلایلی چون نبود امکانات، نبود متخصص و ننگ اجتماعی؛ هیچ درمانی برای بیماری خود دریافت نمی‌کنند.

این کتاب شگردهایی برای مهار افسردگی یادتان می‌دهد. این کار زمان می‌برد زیرا سگ سیاه گاهی لجباز می‌شود. اما صبوری کنید و امیدتان را از دست ندهید. به خاطر داشته باشید: و این نیز بگذرد…

در ادامه تصاویری از صفحات کتاب را ببینید:
مهار سگ سیاه
مهار سگ سیاه
مهار سگ سیاه
مهار سگ سیاه
مهار سگ سیاه
مهار سگ سیاه

مجلۀ اینترنتی ۳۰بوک

شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − هفده =