ضرورت خود شدن

9
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

احتمالا بین ما کم نیستند افرادی که دلشان می‌خواهد برای مطالعه سری هم به کتاب‌های فلسفی بزنند، اما ترس از سختی درک یکسری مفاهیم فلسفی آن‌ها را از این کار پشیمان می‌کند! حیف نیست به این دلیل دست از مطالعه فلسفه بکشید؟!

البته که حیف است! ما دو دسته کتاب را به شما پیشنهاد می‌دهیم. اول کتاب‌هایی که فلسفه را با زبان ساده بیان کرده‌اند و دوم کتاب‌هایی‌ست که مفاهیم فلسفی را در قالب‌های قابل فهم‌تر مثل داستان جای داده تا هم فهمش راحت‌تر باشد و هم در ذهن خواننده ثبت شود.

پیشنهاد امروز ما کتابی‌ست از دسته دوم و از دل یک فلسفه جذاب.

 کوهنوردی با  نیچه

فردریش نیچه فیلسوف بزرگ آلمانی و یکی از  تاثیرگذارترین فلاسفه در تاریخ اندیشه مدرن و فلسفه غرب است. جان کاگ، نویسنده کتاب کوهنوردی با نیچه، شما را با خود به کاوشی جذاب در فلسفه نیچه می‌برد. او با روایتی داستان‌گونه و در طی سفری به مناطق کوهستانی که نیچه بخشی از عمر خود را در آن مناطق گذرانده بود، ، به شرح و بسط اندیشه‌ها و آرای فلسفی این فیلسوف پرداخته است.

جان کاگ در این کتاب علاوه بر اینکه شما را با اندیشه‌های نیچه آشنا می‌کند، به یکی از دیدگاه‌های اصلی او نیز بیشتر از همه می‌پردازد. دیدگاه ضرورت خود شدن. او با لحنی صمیمی اما در عین حال قدرتمند شما را به کنار گذاشتن خودشیفتگی و پذیرش نایافتنی‌ها سوق می‌دهد. به گونه‌ای که احتمالا بعد از مطالعه این کتاب از خود سوال خواهید کرد که چقدر به خود واقعیتان نزدیک هستید و برای کم کردن این فاصله تلاش می‌کنید.

 

نظر نیویورک‌تایمز درباره نویسنده کتاب را با هم بخوانیم:

جان کاگ، قصه‌گویی سرزنده‌ است که زندگی نیچه و خود را مماس هم قرار می‌دهد.کاگ در حفظ تعادل میان زندگی نیچه و افکارش موفق عمل کرده است. او خوانندگانش را به چالش خود بودن دعوت می‌کند.

 

شما را به مطالعه بریده‌ای جذاب از کتاب دعوت می‎کنیم:

بودا، سقراط، ارسطو، رواقیون، روسو، ثورو، کانت و مسیح، این متفکران هرگز برای مدتی طولانی ساکن نبوده‌‌اند. بعضی‌هاشان که واقعاً وسواس راه رفتن داشتند، می‌دانستند پرسه زدن در نهایت به جایی ختم می‌شود: قله‌ی نبوغ. نیچه در آلپ این حقیقت را دریافت

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.