نویسندگانی که بی پول از این دنیا رفتند

338
زمان مطالعه: ۳ دقیقه
اچ پی لاوکرفت
اچ.پی لاوکرفت

۱۸۹۰-۱۹۷۳

لاوکرفت در جایگاه یک نویسنده آمریکایی عنوان مهمترین نویسنده داستان‌های ترسناک قرن بیستم را به دست آورد ولی چندان به دردش نخورد. او تا زمانی که زنده بود موفقیت‌های ناچیزی نصیبش می‌شد و تنها چند مجله زرد حاضر به چاپ آثارش شدند. این نویسنده بیشتر دوران زندگی‌اش را با صرفه‌جویی گذراند. گاهی‌اوقات غذا نمی‌خورد تا پول کافی برای خرید تمبر و ارسال آثارش به ناشر را داشته باشد. زمانی که در ۴۶ سالگی در رودآیلند مرد؛ کاملا فقیر بود و پولی نداشت.


ادگار آلن پو
ادگار آلن‌پو

۱۸۰۹-۱۸۴۹

پو نویسنده، شاعر، ویراستار و منتقد ادبی بود که داستان‌های پر از رمز و رازش هنوز هم در دنیا خواننده دارد. اولین کسی بود که جسارت به خرج داد و داستان کوتاه آمریکایی را با قلمش امتحان کرد. علاوه‌ بر اینها پو رسما به عنوان مخترع ژانر داستان پلیسی شناخته می‌شود. با وجود این همه هنر، او در زمان مرگش یک پنی هم نداشت. ممکن است دلیل چنین فقری بی‌استعدادی کامل در امور مالی و اقتصادی و اعتیاد شدیدش به الکل باشد.

خرید آثار آلن‌پو از سی‌بوک


اسکار وایلد
اسکار وایلد

۱۸۵۴-۱۹۰۰

اسکار وایلد شاعر، نویسنده و نمایش‌نویس پر حاشیه‌ای بود که به خاطر هوش بالا و توانایی عجیبش در نویسندگی شناخته می‌شود. او در زمان شهرتش یک نمایش‌نویس موفق بود اما این شهرت چندان به درازا نکشید. او سال ۱۸۹۵ همراه با چند مرد دیگر به جرم فحشا دستگیر شد. صدور حکم مجرمانه، حواشی آن و تلاش برای مبارزه حقوقی در این راه وایلد را ورشکست کرد. او در سن ۴۶ سالگی به علت مننژیت مغزی در هتلی در پاریس در گذشت.

خرید آثار اسکار وایلد از سی‌بوک


هرمان ملویل
هرمان ملویل

۱۸۱۹-۱۸۹۱

نام ملویل را به خاطر رمان حماسی‌اش یعنی موبی‌دیک می‌شناسند. از طرفی دیگر او یکی از بهترین نویسنده‌های آمریکایی در دنیا شناخته می‌شود. نخستین کتابش «تایپی» خیلی زود به اثری پر فروش تبدیل شد و او در سن سی‌سالگی موفقیت و شهرت قابل توجهی به دست آورده‌بود. اما عمر این موفقیت کوتاه بود و زندگی حرفه‌ای‌اش خیلی سریع رو به زوال رفت. ۱۸۹۱ در شرایطی که آثارش دیگر چاپ نمی‌شدند در فقر و نداری درگذشت.

خرید آثار هرمان ملویل از سی‌بوک


ا. هنری
اُ. هنری

۱۸۶۲-۱۹۱۰

تخصص اُ هنری داستان کوتاه بود. ۱۰ سال قبل از مرگش بیش از ۳۰۰ داستان منتشر کرده‌بود. اما وقتی در سال ۱۹۱۰ مرد حتی یک پنی هم ته جیبش نداشت. شکی نیست که بخشی از آن تقصیر اعتیادش به الکل بود و بخش دیگرش به اعتنایی به پول و نحوه خرج کردنش‌ مربوط می‌شد. گاهی اوقت پول نوشته را پیش‌پیش می‌گرفت اما نوشته‌ای که وعده‌اش را داده‌بود تحویل نمی‌داد.


زورا نائیل هورستون
زورا نائیل هورستون

۱۸۹۱-۱۹۶۰

هورستون نویسنده، مردم‌شناس و منتقد آمریکایی بود که ۴ رمان نوشت و بیش از ۵۰ داستان کوتاه، نمایشنامه و مقاله به نام خودش ثبت کرد. مشهورترین رمانش در سال ۱۹۳۷ شهرت فراوانی برایش به ارمغان آورد اما این شهرت و موفقیت دیری نپایید. او سال‌های پایانی عمرش با مشکلات اقتصادی و بیماری دست به گریبان بود و دست آخر در یک مرکز نگهداری از بی‌خانمان‌ها در اثر بیماری قلبی در گذشت.


جوزف راث
جوزف راث

۱۸۹۴-۱۹۳۹

راث علاوه بر داستان نویسی، روزنامه‌نگار سیاسی مشهور و و پردرآمدی بود. مشهورترین اثرش The Radetzky March به عنوان یکی از بهترین رمان‌های قرن بیستم شناخته می‌شود. با روی کار آمدن هیتلر، راث که یک یهودی بود از کشورش آلمان فرار کرد. بعد از آن زندگی‌اش به خاطر اعتیاد به الکل، نگهداری از یک همسر شیزوفرنیک و شرایط اقتصادی متزلل و وضعیت مالی نامطلوب هر روز بدتر می‌شد. عاقبت سال ۱۹۳۹ در اثر هذیان‌شدید مغزی ناشی از الکل درگذشت.

شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.