چنین گفت ویل دورانت

17
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

ویل دورانت نویسنده، فیلسوف و تاریخ نگار مشهور آمریکایی‌ و نگارنده‌ی کتاب مهم تاریخ تمدن است که ما تا به امروز چندباری در مجله ۳۰بوک به او و آثارش پرداخته‌ایم.
امروز نیز قصد داریم یکی دیگر از آثار او را به شما معرفی کنیم. کتابی که به نظر ما تا حدی نسبت به دیگر آثار او منحصر به فرد است. چرا که به گفته خودش شخصی‌ترین نظرات و دیدگاه‌هایش درباره موضوعات مختلف اجتماعی، مذهبی و سیاسی را در این کتاب که از قضا آخرین کتابش هم هست آورده است.

ویل دورانت: فراتر از یک مورخ (مروری بر زندگی و آثار ویل دورانت)

درباره‌ی شهر آسمانی ویل دورانت (معرفی کتاب قهرمانان تاریخ)

ویل دورانت پس از خلق آثاری در زمینه‌های فلسفه و تاریخ و درآمیختن هر دوی این موضوعات در برخی کتب دیگر، بر آن شد تا تجربه‌ها و اندیشه‌های انباشته در سال‌های پایانی عمرش را در قالب این کتاب عرضه کند. وی برگ‌ریزان را در شرایطی نوشت که ایالات متحده و غرب، جنگ‌های جهانی قرن ۲۰، رکود بزرگ اقتصادی دهه ۱۹۳۰، ظهور کمونیسم، سلطه سرمایه‌داری و زوال باورهای دینی و فروریزی یکسری ارزش‌های اجتماعی را تجربه کرده بود. آنچه او در این کتاب درباره دین و اخلاق به نگارش درآورده، زاییده چنین شرایطی است و به‌طور کلی به چالش‌های انسان مدرن غربی نظر داشته است.
علاوه بر همه این‌ها نکته قابل تأمل دیگر در این کتاب گفته‌های ویل دورانت است که از هر زمان دیگری خردمندانه‌تر و گویاتر است و برخلاف بسیاری از فیلسوفان که مبهم‌گویی را خوش دارند، دانش و توصیه‌های دورانت در این کتاب نه‌تنها کاربردی بلکه برای مردمان عادی نیز قابل درک‌ است و همین نکته خواندن کتاب را لذت‌بخش‌تر کرده است.

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + هجده =