کاور جلد بهترین کتاب های انگیزشی

بهترین کتاب های انگیزشی

حتما برایتان پیش آمده که روز یا هفتهٔ بدی داشته باشید و طی آن هفته به سختی از رختخواب بلند شوید و به کارهای سادهٔ روزانه‌تان برسید که البته این حالت معمولا گذراست اما ماه و سال بد چطور؟ اگر این‌طور است بهتر است از همین الان شروع کنید و بی‌شک می‌توانید به راحتی مسیر زندگی‌تان را تغییر دهید. ما هم در این مقاله به معرفی بهترین کتاب های انگیزشی می‌پردازیم تا در این زمینه به شما کمک کنیم. می‌توانید تمام این کتاب‌های انگیزشی و بسیاری کتاب‌های خودیاری دیگر را از سایت خرید کتاب آنلاین سی‌بوک تهیه نمایید. با ما همراه شوید.

انسان در جستجوی معنا یکی از بهترین کتاب‌ های انگیزشی است. ویکتور فرانکل کتاب انسان در جستجوی معنا را در سال ۱۹۴۶ نوشت. این کتاب تجربیات خود فرانکل است که در جنگ جهانی دوم در اردوگاه‌های کار اجباری نازی‌ها زندانی شده بود. در این کتاب نویسنده روش روان‌درمانی خودش را شرح داده است. 

روان‌درمانی فرانکل چنین است که ابتدا باید هدفی در زندگی پیدا کنید تا در شما احساس مثبتی ایجاد کند و سپس بلافاصله نتیجۀ هدف را در ذهن‌تان مجسم کنید. به گفتۀ فرانکل این‌که یک زندانی چه تصوری از آینده‌اش دارد بر طول عمرش تأثیر می‌گذارد. هدف کتاب پاسخ دادن به این سؤال است که زندگی روزمره در یک اردوگاه کار اجباری چگونه بر روی ذهن یک زندانی عادی تأثیر می‌گذارد؟ 

بخش اول تحلیل فرانکل از تجربیاتش در اردوگاه‌های کار اجباری است و در بخش دوم، ایده‌هایش را دربارۀ معنا توضیح داده و نظریه‌اش را به نام «معنا درمانی» معرفی کرده است. کتاب انسان در جستجوی معنا یکی از ده کتاب تأثیرگذار ایالات متحده بوده است. بیش از ۱۰ میلیون نسخه از این کتاب در سراسر جهان فروخته شده و کتاب به ۲۴ زبان زندۀ دنیا ترجمه شده است.

اگر می‌خواهی جهان رو تغییر بدی از تختخوابت شروع کن.

تختخوابت را مرتب کن کتاب شماره یک و پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز و یکی از بهترین کتاب های انگیزشی است که درس‌های قدرتمند زندگی را به افراد عادی می‌آموزد. در ۱۷ می سال ۲۰۱۴، دریاسالار ویلیام مک ریون خطاب به فارغ‌التحصیلان دانشگاه تگزاس یک سخنرانی‌ ایراد کرد. او با الهام گرفتن از شعار دانشگاه «آنچه از این‌جا شروع شود دنیا را تغییر خواهد داد» ده اصلی را که در طول آموزش‌های نیروی دریایی آموخته بود با بقیه به اشتراک گذاشت. 

این آموزش‌ها به او کمک کرده بود که نه تنها در آموزش و حرفۀ دریایی طولانی‌اش، بلکه در طول زندگی‌اش بر چالش‌ها غلبه کند. او در این سخنرانی توضیح داد که چگونه هر کسی می‌تواند از این درس‌های اساسی برای تغییر خود استفاده کند و دنیا را تبدیل به جای بهتری کند. سخنرانی اصلی دریاسالار در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شد و بیش از ۱۰ میلیون بازدید داشت. 

مک ریون در این کتاب با تکیه بر اصول اصلی‌ای که در سخنرانی‌اش بیان کرده بود، داستان‌هایی را از زندگی خود و افرادی که در طول خدمت سربازی‌اش با آن‌ها برخورد داشته و همچنین سختی‌هایی که خودش تجربه کرده بازگو کرده است. در این کتاب مک ریون با فروتنی و خوش‌بینی، حکمت‌های ساده، توصیه‌های عملی و کلمات دل‌گرم کننده‌ای را بیان کرده است که خوانندگان را ترغیب می‌کند حتی در تاریک‌ترین لحظات زندگی دست از تلاش نکشند.

کتاب هنر ظریف بی‌خیالی اولین بار در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و یکی از بهترین کتاب های انگیزشی در دنیاست. مارک منسون وبلاگ‌نویس و نویسنده، در این کتاب استدلال می‌کند که مبارزات زندگی‌ست که به آن معنا می‌بخشد و مثبت‌اندیشی‌های نسنجیدۀ کتاب‌های معمولی خودیاری نه عملی است و نه مفید. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و گلوب اند میل شد و تا سال ۲۰۱۹ هشت میلیون نسخه از این کتاب به فروش رسید.

این کتاب در واقع واکنشی به صنعت خودیاری است. منسون از بسیاری تجربیات شخصی خودش استفاده کرده تا نشان دهد چگونه سختی‌ها و مشکلات زندگی به آن معنا می‌بخشند که البته به عقیدۀ خودش این رویکردی بهتر است. نویسنده اعتقاد دارد اگر می‌خواهید شاد باشید باید همیشه در زندگی تلاش کنید. رویکرد و سبک نوشتاری منسون بسیار شفاف است و به صراحت ایده‌هایش را بیان کرده است. 

مارک منسون در هنر ظریف بی‌خیالی تأکید کرده که باید در چیزهای مهم زندگی معنا را یافت و تنها برای چیزهایی ارزش قائل شد که می‌توان کنترلشان کرد.

آیا همیشه خودتان و زندگی‌تان را به فنا داده‌اید و از این وضعیت خسته شده‌اید؟ اگر چنین است گری جان بیشاب در کتاب خودت را به فنا نده پاسخ‌هایی برایتان آماده کرده است. خودت را به فنا نده یکی از بهترین کتاب های انگیزشی است و در این کتابچه و راهنمای ساده، نویسنده ابزارها و توصیه‌هایی برایتان آماده کرده تا خاکسترهای اضافی زندگی‌تان را پاک کنید و تبدیل به نسخۀ فنانرفتۀ خودتان شوید. 

نویسنده در این کتاب معتقد است که شما باید بدانید که چه معجزه‌ای هستید و در واقع این چیزی است که فراموش کرده‌اید. در واقع این دیگران نیستند که سر راه شما سنگ انداخته‌اند، حتی شرایط هم برایتان مشکل ایجاد نکرده است بلکه این خودتان و افکار منفی و سرزنش‌کردن‌ خودتان است که زندگی‌تان را به فنا داده است. خودت را به فنا نده در واقع سیلی دنیاست تا بیدار شوید و توانایی‌های خودتان را کشف کنید و بهترین خودتان در زندگی باشید.

رابین شارما رهبر افسانه‌ای و کارشناس، مفهوم باشگاه پنج صبح را بیست سال پیش بر اساس یک برنامۀ روزانۀ صبحگاهی انقلابی مطرح کرد. این برنامۀ صبحگاهی به مراجعینش کمک کرد تا بهره‌وری‌شان را به حداکثر برسانند و وضعیت سلامتی‌شان را بهبود بخشند و آرامش‌شان را در این عصر پیچیده و طاقت‌فرسا تضمین کنند. حالا این برنامه تبدیل به کتابی شده که زندگی افراد را تغییر می‌دهد. 

باشگاه پنج صبحی‌ها یکی از بهترین کتاب های انگیزشی است که به شما نشان می‌دهد چطور عادت کنید که صبح زود از خواب بیدار شوید و این عادت را در زندگی‌تان حفظ کنید و این‌که چطور چنین برنامه‌ای به مردمان بسیاری کمک کرده است تا شادی، حس مفید بودن و احساس سرزندگی‌شان را افزایش دهند. داستان محسورکنندۀ کتاب دربارۀ دو غریبه است که با زندگی‌شان درگیرند و طی اتفاقاتی با سرمایه‌داری غیرعادی آشنا می‌شوند که این سرمایه‌دار تبدیل به مربی مخفی آن‌ها می‌شود. 

در این کتاب نویسنده فرمولی ناشناخته را به شما معرفی می‌کند که می‌توانید با استفاده از آن الگوی بیدار شدنتان را تغییر دهید و در حالی از خواب بیدار شوید که بسیار سرزنده هستید و احساس رضایت دارید. باشگاه پنج صبحی‌ها کتابی‌ست که زندگی‌ شما را تا ابد دگرگون می‌کند.

صورتت را بشور دخترجان با عنوان کامل صورتت را بشور دختر جان و از باور کردن دروغ‌ها دست بردار تا بتوانی به کسی تبدیل شوی که قرار است باشی، کتاب خودیاری و یکی از بهترین کتاب های انگیزشی ا‌ست که ریچل هالیس نویسندۀ آمریکایی آن را در سال ۲۰۱۸ منتشر کرد. کتاب صورتت را بشور دخترجان ترکیبی از خاطرات، نکات انگیزشی، نقل قول‌های کتاب مقدس و صحبت‌های معمول دخترانه است. پیام غالب کتاب عمدتاً اتکای به نفس زنانه است که هالیس به بهترین شیوه آن را بیان کرده است. 

صورتت را بشور دخترجان بسیار موفق بوده است و دومین کتاب محبوب سال ۲۰۱۸ در آمازون به شمار می‌رود. این کتاب همچنین پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز شد. صورتت را بشور دختر جان از ۲۰ فصل تشکیل شده است و بر اساس بیست دروغی است که هالیس در طول زندگی مرتب به خودش می‌گفته است. مثلاً همیشه به خودش می‌گفته که از فردا شروع می‌کنم و وزنم در زندگی‌ام نقشی تعیین کننده دارد. نویسنده در ادامه توضیح می‌دهد که چگونه با موفقیت از پس هر مانعی در زندگی برآمده است.

کتاب قانون ۵ ثانیه نوشتۀ مل رابینز است که بیش از دو میلیون نسخه از آن در سراسر دنیا فروخته شد و یکی از بهترین کتاب های انگیزشی دنیاست. قانون ۵ ثانیه ششمین کتاب پرخوانندۀ آمازون بوده و به ۳۳ زبان هم ترجمه شده است. قانون ۵ ثانیه راز تغییر هر چیزی در زندگی شماست. شما می‌توانید از این قانون و روش معکوس آن برای ترک هر عادت بد، از بین بردن شک و تردید و خودسرزنشی استفاده کنید و خودتان را مجبور کنید تا با اقداماتی زندگی‌تان را تغییر دهید. 

اگر سخت انگیزه می‌گیرید، اگر از شک کردن به خودتان خسته شده‌اید، اگر می‌دانید از زندگی چه می‌خواهید اما نمی‌توانید خودتان را مجبور کنید تا در راه به دست آوردن اهداف‌تان تلاش کنید این کتاب برای شماست. شما به قانون ۵ ثانیه احتیاج دارید. راز تغییر زندگی‌تان این نیست که بدانید چه باید بکنید بلکه این است که چطور خودتان را مجبور به انجام کارها بکنید. قانون ۵ ثانیه ابزاری ساده است و تحقیقات زیادی در این زمینه به عمل آمده است. 

در این کتاب نویسنده از طریق داستان‌های الهام‌بخش و مرتبط به شما نشان داده خودش چگونه قانون ۵ ثانیه را در بدترین شرایط زندگی‌اش اختراع کرده است، یعنی زمانی که اضطراب و وضعیت مالی‌اش آن‌قدر بد بود و آن‌قدر افسرده بود که به سختی می‌توانست از رختخواب بلند شود. از زمان ایجاد این قانون، مل رابینز آن را با سراسر مردم دنیا به اشتراک گذاشته و زندگی میلیون‌ها انسان را متحول کرده است.

شدن یا میشل اوباما شدن خاطرات بانوی اول سابق ایالات متحدۀ آمریکا میشل اوباما است که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد و یکی از بهترین کتاب های انگیزشی دنیاست. در این کتاب میشل اوباما تجربیات عمیق شخصی‌اش را بازگو کرده و توضیح می‌دهد که چطور جایگاهش را یافته و توانسته صدایش را به گوش بسیاری برساند. همچنین در مورد حضورش در کاخ سفید و کمپین بهداشت عمومی و نقشش به عنوان یک مادر نیز صحبت کرده است. 

کتاب شدن میشل اوباما به ۲۴ زبان مختلف ترجمه و منتشر شده است. حدود یک میلیون نسخه از این کتاب بعد از انتشار به سازمان غیرانتقاعی آمریکایی فرست‌بوک اهدا شد. میشل اوباما شدن پرفروش‌ترین کتاب سال ۲۰۱۸ ایالات متحده بود. در این کتاب میشل اوباما از اولین ورودش به کاخ سفید، آخرین روزهای زندگی‌اش در کاخ و فراز و فرودهای زندگی در کاخ و بانوی اول بودن صحبت کرده است. همچنین میشل اوباما زندگی‌نامۀ کاملش را در کتاب گنجانده است.

کتاب اثر مرکب در واقع بخشی از ابزارهای دستیابی به اهدافتان است. با اثر مرکب می‌توانید عادت‌های بدی را که مانع دستیابی سریع به اهدافتان و استفادۀ کامل از توانایی‌هایتان می‌شوند حذف کنید. اثر مرکب کتاب خودیاری‌ و یکی از بهترین کتاب های انگیزشی و سیستمی است که چه شما بدانید یا ندانید در حال پیش‌ بُردن زندگی‌تان است. این کتاب استراتژی به دست آوردن پاداش‌های عظیم از اقدامات کوچک و به ظاهر بی‌اهمیت را پیش پای شما می‌گذارد. 

یکی از ایده‌های پنهان در پشت اثر مرکب این است که اقدامات کوچک و ثابت در یک دورۀ زمانی طولانی در مقایسه با تغییرات بسیار بزرگ اما کوتاه، بازدۀ زمانی بیشتری خواهند داشت. در واقع انتخاب‌‌های کوچک روزانه‌تان بر نتایج تجربیات آینده‌تان تأثیر خواهند گذاشت. تکرار دستورالعمل‌های سادۀ روزانه بازدۀ زیادی دارد در حالی‌که تکرار اشتباهات ساده در قضاوت مشکلاتی ایجاد می‌کند و موفقیت را از شما دور می‌کند. اگر می‌خواهید در زندگی‌تان تغییرات اساسی ایجاد کنید فقط باید یک سری گام‌های کوچک بردارید که نویسنده در این کتاب این گام‌های کوچک را نیز به شما یاد خواهد داد. این کتاب پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز و وال‌استریت ژورنال بوده است.

آیا شما یک نوجوان یا یک دانش‌آموز عصبانی هستید که تازه وارد بیست سالگی شده‌اید و حس می‌کنید در زندگی گم شده‌اید؟‌ کتاب کاش وقتی بیست ساله بودم می‌دانستم را تینا سیلیگ استاد دانشگاه استنفورد نوشته و یکی از بهترین کتاب های انگیزشی است. این کتاب یک دورۀ آموزشی است تا جایگاه خودتان را در جهان پیدا کنید. صفحات کم این کتاب به شما کمک می‌کند تا حتی جایگاه‌تان را در جهان بسازید. خبر خوب این است که مجبور نیستید چیزی خرج کنید یا حتی چیزی را از دست بدهید. 

در این کتاب نویسنده سعی کرده از طریق داستان‌هایی خلاقانه مسیر جذاب شغلی بعد از دانشگاه را برای نوجوانان و دانشجویان توضیح بدهد. نویسنده این کتاب را بر اساس داستان‌های موفقیت و شکست آدم‌های واقعی زندگی نوشته است. تینا سیلیگ در این کتاب به دانشجویان توصیه کرده تا مشکلات را نوعی فرصت در نظر بگیرند و به دنبال یافتن راه‌حل‌های جدید و ابتکاری باشند. کاش وقتی بیست ساله بودم می‌دانستم کتابی جذاب و بی‌همتاست که می‌تواند زندگی بسیاری از دانشجویان و نوجوانان را دگرگون کند.

تئوری انتخاب نوشتۀ دکتر ویلیام گلسر و یکی از بهترین کتاب های انگیزشی است. گلاسر نظریات دبلیو ادواردز دمینگ در زمینۀ واقعیت درمانی و نظریۀ انتخاب را بسط و گسترش داد و ۵۰ سال از عمرش را وقف کار در این زمینه کرد. تئوری انتخاب بر این اساس است که رفتارهای انتخابی ما برای وجود ما حیاتی هستند. در واقع پنج نیاز ژنتیکی رفتار (انتخاب‌های) ما را هدایت می‌کنند: بقا، عشق و تعلق، آزادی، تفریح و قدرت. 

نیازهای اساسی ما برای بقا هم خوراک، پوشاک، سرپناه، هوا، امنیت شخصی و رابطه هستند. نویسنده در تئوری انتخاب چهار نیاز اساسی روانی را نیز ذکر کرده است. تئوری انتخاب به ما پیشنهاد می‌کند تا «جهانی باکیفیت» داشته باشیم. ایدۀ جهان باکیفیت گلاسر ظاهراً با ایدۀ کهن‌الگوی یونگی مرتبط است اما خود گلاسر هیچ‌وقت این را تأیید نکرد. به‌هرحال این دو ایده آن‌قدر به هم شبیه هستند که تشخیص تفاوت‌شان از هم بسیار مشکل است. تصاویر «دنیای باکیفیت» همان الگوهای شخصی ما در زندگی هستند. 

این الگوها می‌توانند والدین، افراد نزدیک، اعتقادات و غیره باشند. دنیای باکیفیت هر فردی متفاوت است. حتی امکان ندارد که دو نفر در یک خانواده، دنیای باکیفیت یکسانی داشته باشند. تئوری انتخاب معتقد است که بیشتر بیماری‌های روانی در واقع تلاش بدن است که به ما بگوید خشنود نیستیم. گلاسر نشان می‌دهد که چگونه می‌توانیم رفتارهای جایگزین را بیاموزیم و انتخاب‌هایی داشته باشیم که منجر به رضایت شخصی شود.

اوضاع خیلی خراب است با عنوان اصلی اوضاع خیلی خراب است: کتابی دربارۀ امید، نوشتۀ مارک منسون است و زمانی پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز بود. این کتاب یکی از بهترین کتاب های انگیزشی است. ما در دنیای جالبی زندگی می‌کنیم. از نظر مادی همه چیز به بهترین شکلی است که تابه‌حال بوده است. ما نسبت به گذشته آزادتر، سالم‌تر و ثروتمندتر هستیم. 

با این‌حال به نظر می‌رسد که همه چیز به طرز غیرقابل جبران و وحشتناکی به هم ریخته است. سیارۀ زمین در حال گرم شدن است، دولت‌ها و اقتصادها در حال فروپاشی‌اند و همه همیشه آزرده‌خاطر و ناراضی هستند. در این برهه از تاریخ، زمانی که ما به فناوری، آموزش و ارتباطاتی دسترسی داریم که اجدادمان حتی خوابش را هم نمی‌دیدند، بسیاری از ما دوباره به همان احساس ناامیدی برگشته‌ایم. چه خبر است؟ تنها کسی که توانسته نامی بر این بیماری ما بگذارد و آن را رفع کند مارک منسون است. 

در کتاب اوضاع خیلی خراب است منسون نگاهش را از روی نقص‌های اجتناب‌ناپذیر درونی افراد برداشته و آن را به سمت مصیبت‌های بی‌پایان دنیای اطراف معطوف کرده است. منسون نگاهی به روابط ما با پول، سرگرمی و اینترنت انداخته و این‌که چقدر این چیزهای در ظاهر خوب می‌توانند روان ما را تکه‌تکه کنند. او آشکارا در اوضاع خیلی خراب است تعاریف ما از ایمان، شادی، آزادی و حتی خود امید را به چالش کشیده است.

کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول شین در واقع چهار کتاب در زمینۀ خودیاری و یکی از بهترین کتاب های انگیزشی ا‌ست که در قالب یک کتاب عرضه شده‌اند. فلورانس اسکاول شین در این کتاب‌ها سعی کرده است که بذر موفقیت و مثبت‌اندیشی را در ذهن‌تان بکارد و زندگی شما را تغییر دهد. در این چهار اثر، نویسندهْ فلسفه و اعتقاد خود را توضیح داده است تا شما را به سمت سعادت و خوشبختی و داشتن زندگی بهتر سوق دهد. در این چهار اثر نویسنده از قانون توانگری، عشق، قانون کارما، بخشایش، شادمانی و آرامش و موضوعات مربوط به زندگی استفاده کرده است. 

فلورانس معتقد است شما می‌توانید همه چیز را چه مثبت و چه منفی به خودتان جذب کنید و هر چه که فکر کنید همان خواهد شد. اسکاول شین یکی از افرادی‌ست که اعتقاد داشت کلام می‌تواند زندگی شما را دگرگون سازد. در یکی از این آثار فلورانس اسکاول شین از جملات تاکیدی استفاده کرده تا به شما کمک کند چیزهایی را به زندگی‌تان دعوت کنید و چیزهایی که نمی‌خواهید را از آن بیرون کنید. چهار اثر فلورانس بیش از شصت بار تجدید چاپ شده است و یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌هاست.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم بهترین کتاب های انگیزشی را به شما معرفی کنیم. امیدواریم این کتاب‌ها به شما کمک کنند تا با نهایت انگیزه به اهداف‌ خود برسید و این کتاب‌های مفید را به دوستان‌تان نیز معرفی کنید. لطفاً نظر خودتان در مورد مقاله را در کامنت‌ها با ما در میان بگذارید. امیدواریم با خواندن این کتاب‌های انگیزشی بتوانید زندگی‌تان را آن‌جور که مایل هستید پیش ببرید یا تغییر دهید.

(Visited 45 times, 1 visits today)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا