معرفی کتاب چگونه با هر کسی صحبت کنیم؟

علی فروزنده
علی فروزنده
16 دقیقه
معرفی کتاب
معرفی کتاب چگونه با هر کسی صحبت کنیم؟
علی فروزنده
علی فروزنده
16 دقیقه
50
0
آنچه پس از خواندن این مقاله خواهید دانست :

هر فرد روزانه نقشی را در جامعه ایفا می‌کند که برای انجام آن باید با دیگران به تعامل بپردازد. وجه مشترک هر تعاملی، نیاز به ارتباط شفاف و مؤثر است. عناصر متعددی در ایجاد و حفظ روابط پایدار و واقعی دخیل هستند که با کمک آن‌ها شاهد بهبود کیفیت تعاملات اجتماعی‌تان خواهید بود و همچنین می‌توانید اعتماد به نفس خود را در تعامل با دیگران افزایش دهید.

براساس یک نظرسنجی که در سال 2021 انجام شد، بیش از 33 درصد افراد مدعی شدند که ارتباط برقرارکردن با دیگران اخیراً بسیار چالش‌برانگیز شده است. این امر عمدتاً به دلیل تغییرات در محیط‌های کار و افزایش استفاده از فناوری در تعاملات است. پس چگونه می‌توان به راحتی با هر کسی ارتباط برقرار کرد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا نکاتی را در این‌باره بررسی کنیم و کتابی در این زمینه به شما معرفی کنیم. همچنین در ادامه می‌خوانید:

• چگونه می‌توانیم به‌راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنیم؟
• معرفی کتاب چگونه با هر کسی صحبت کنیم
• چند نکته از کتاب چگونه با هر کسی صحبت کنیم

چگونه می‌توانیم به‌راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنیم؟

کتاب چگونه با هر کسی صحبت کنیم جواب این سوال را به شما می‌دهد.

اگر بتوانید به درستی با هر کسی صحبت کنید می‌توانید روابطی پایدار و درست با دیگران داشته باشید. تحقیقات نشان داده‌اند که 50 تا 80 درصد از روزمان به برقراری ارتباط و دو سوم آن به صحبت‌کردن می‌گذرد. اما بعضی از افراد حتی با فکر کردن به یک مکالمهٔ معمولی دچار تشویش می‌شوند. تعاملات اجتماعی برای درونگرایان و نیز افرادی که دچار اضطراب اجتماعی‌اند، ممکن است با احساس ناخوشایندِ اضطراب و استرس همراه باشد.

به‌نظر می‌رسد که کلید صحبت کردن با هر کسی، به نحوهٔ تعامل شما با خودتان برمی‌گردد. به‌علاوه، برقراری ارتباط درست و واقعی باعث می‌شود افراد احساس راحتی بکنند و مکالمات خودبه‌خود شکل بگیرند.

پسری ناراحت که حس میکند نمیتواند با دوستانش ارتباط برقرار کند

چرا در تعاملات اجتماعی استرس می‌گیریم؟

براساس تحقیقات مجلهٔ «سایکولوژی تودی»، 40 تا 50 درصد از مردم خود را خجالتی می‌دانند و ادعا کردند که وقتی به دیگران نزدیک می‌شوند یا کسی به آن‌ها نزدیک می‌شود دلهره می‌گیرند. گرچه علائم خجالتی بودن به‌طور کلی کمتر از علائم اضطراب اجتماعی است و افراد خجالتی مایل به برقراری ارتباط با دیگران هستند، اما ممکن است درگیرشدن در یک مکالمهٔ معمولی را ناراحت‌کننده یا دشوار بدانند. اما چرا بسیاری از مردم از صحبت‌کردن و ارتباط برقرار کردن با دیگران می‌ترسند؟

 

عزت‌نفس پایین یا عدم اعتمادبه‌نفس

عزت نفس پایین نقش مهمی در اضطراب اجتماعی ایفا می‌کند چون باعث احساس بی‌‌کفایتی و منفی‌بافی می‌شود. عدم اعتمادبه‌نفس باعث می‌شود که در عملکرد و توانایی خود در برقراری یک تعامل اجتماعی دلپذیر، دچار تردید شوید و حس کنید دیگران از صحبت با شما لذت نمی‌برند.

 

ترس از ناشناخته‌ها

صحبت‌کردن با یک فرد غریبه می‌تواند ترسناک باشد چون شما درواقع قدم به قلمرویی ناشناخته می‌گذارید.

 

میل به موردپسند واقع‌شدن

انسان‌ها به‌طور طبیعی تمایل دارند که هنگام ملاقات با افراد جدید دوست‌داشتنی به‌نظر بیایند و موردپسند واقع شوند. این میل می‌تواند هنگام ارتباط برقرارکردن با دیگران یا صحبت کردن افراد را دچار اضطراب کند.

دو زن در حال مکالمه و خندیدن

معرفی کتاب چگونه با هر کسی صحبت کنیم

حتماً تاکنون در زندگی به اشخاص موفقی برخورده‌اید که انگار به هر آنچه می‌خواهند رسیده‌اند. آن‌ها در جلسه‌های کاری و مهمانی‌های اجتماعی با اطمینان بالا و اعتمادبه‌نفس صحبت می‌کنند و انگار همه مجذوب چنین افرادی می‌شوند. چنین افرادی انگار در تمام جوانب زندگی نیز موفق هستند، آن‌ها همسر ایده‌آل و دوستانی ناب دارند و حساب‌های بانکی‌شان پُر از پول است. اما فکر نکنید که چنین افرادی از شما باهوش‌تر، خوش‌شانس‌تر یا با استعدادتر هستند،‌ آن‌ها حتی شاید تحصیلات عالی هم نداشته نباشند اما می‌دانند که چطور با دیگران ارتباط برقرار کنند. 

لیل لوندز متخصص ارتباط است و در کتاب چگونه با هر کسی صحبت کنیم با زبانی ساده و صادقانه به شما یاد می‌دهد که چگونه در زندگی، عشق یا شغلتان استادانه با افراد ارتباط برقرار کنید. نویسنده با ترکیبی از جدیدترین تحقیقات و روش‌های ارتباطی بین افراد، در کتاب چگونه با کسی صحبت کنیم به شما نشان می‌دهد که چگونه:

به راحتی نقل هر محفلی شوید و با هر کسی که می‌خواهید آشنا شوید.
با همه طوری رفتار کنید انگار آن‌ها را سال‌ها می‌شناسید، حتی اگر وجه اشتراک چندانی با آن‌ها نداشته باشید.
از زبان بدن برای جذب دیگران استفاده کنید.
طوری در یک مهمانی رفتار کنید انگار یک شخصیت مهم هستید.
همیشه در هر کجا که هستید با اعتمادبه‌نفس و کاریزماتیک به نظر بیایید.

با 92 راهکار سادهٔ این کتاب یاد می‌گیرید که چطور می‌توانید با دیگران به راحتی ارتباط برقرار کنید و به واسطۀ همین ارتباط به موفقیت‌‌های بزرگی در زندگی برسید.

چگونه با هر کسی صحبت کنیم
عنوان کتاب:
چگونه با هر کسی صحبت کنیم
ناشر:
آرایان
نویسنده:
لیل لوندز
قیمت:
247,500 تومان
2,750,000

چند نکته از کتاب چگونه با هر کسی صحبت کنیم

دانستن این‌که چگونه با مردم صحبت کنید مهارتی است که می‌توانید با خواندن کتاب چگونه با هر کسی صحبت کنیم، به مرور زمان بدست آورید. از شروع مکالمه تا بحث‌های عمیق، نکات ریز این کتاب به شما کمک می کند مهارت‌های اجتماعی را بیاموزید و بتوانید بدون توجه به شرایط با هر کسی صحبت کنید. لیل لوندز در کتاب چگونه با هر کسی صحبت کنیم می‌گوید: «بدن خود را طوری آموزش دهید که با اعتماد به نفس عمل کند تا ذهن شما نیز از همین روش پیروی کند.» 

 

۱. صدای درون

قبل از این‌‌که بتوانید بر اضطراب اجتماعی‌ غلبه کنید باید صدای درون ذهن خود (نحوهٔ صحبت و دیدگاه خود) را ارزیابی کنید. برای افزایش عزت نفس باید آنچه را در آن مهارت دارید پیدا کنید و تنها روی آن تمرکز کنید. خودگویی منفی را کنار بگذارید و از جملات مثبت انگیزشی استفاده کنید. 

 

۲. اول شما صحبت کنید

این سخت‌ترین بخش صحبت‌کردن با هر کسی است اما اگر از فرصت استفاده کنید و اولین کلمه را بگویید پس از آن مکالمه به راحتی پیش خواهد رفت. شروع‌کنندهٔ مکالمه می‌تواند صحبت‌های ناخوشایند را کنترل کند. لیل لوندز می‌گوید می‌توانید برای شروع مکالمه از جمله‌های زیر استفاده کنید:

خودتان را معرفی کنید: «سلام، من فکر نمی‌کنم با هم آشنا شده باشیم، من ... هستم.»
اظهارنظر معمولی: «وای امروز هوا خیلی خوبه، نه؟»
پیشنهاد کمک: «دست‌هاتون پُره، می‌تونم واسه جابه‌جا کردن وسایل بهتون کمک کنم؟»
پرسیدن نظر: «من دلم یه فنجون قهوه می‌خواد، پیشنهادی دارید از کجا می‌تونم قهوه بگیرم؟»

 

3. زبان بدن

بیشتر ارتباطات شما با دیگران غیرکلامی است. تعاملات رودررو، زبان بدن و حالات چهره تأثیر فوق‌العاده‌ای بر نحوهٔ تفسیر اطلاعات می‌گذارد. شما باید یاد بگیرید که چگونه زبان بدن خود را هنگام مکالمه با افراد کنترل کنید. مثلا می‌توانید خیلی ساده لبخند بزنید. تحقیقات نشان‌ داده‌اند که لبخندزدن شادی را افزایش می‌‌دهد و واکنش عصبی مثبتی به‌وجود می‌آورد. 

 

4. داستان بگویید

لیل لوندز در این کتاب به شما یادآوری می‌کند که بیش از نیمی از بزرگسالان از این‌که مجبور شوند با غریبه‌ها صحبت کنند بیزارند. به احتمال زیاد، شخصی که با او صحبت می‌کنید هم سعی می‌کند بفهمد چگونه می‌تواند رفتار مناسبی داشته باشد و این بیزاری را پنهان کند. برای آسودگی خاطر خود و دیگران داستانی ساده و معمولی بگویید تا گفت‌وگویتان شکل بگیرد. 

کارتونی از مکالمهٔ مختلف زنان و مردان با پس‌زمینهٔ زرد

5. سؤال یا نظر شخصی

مالاویکا وارادان، مجری رادیو در یک سخنرانی در تِد تاک گفت: «حیرت می‌کنید اگه بدونید مردم چقدر دوست دارن نظرشون رو باهاتون درمیون بذارن.» پرسیدن سؤالی جذاب اما نه خیلی شخصی، باعث می‌شود افراد احساس کنند مهم هستند و شما به آن‌ها گوش می‌دهد. البته اطمینان حاصل کنید که به پاسخ آن‌ها واقعاً گوش می‌کنید و سپس با تکرار آنچه شنیده‌اید جوابشان را بدهید. 

نمونه‌ای از سؤالاتی که می‌توانید بپرسید:

«اگه امروز یک میلیارد بهت بدم، باهاش چی‌کار می‌کنی؟»
«فیلم مورد علاقه‌ات چیه؟»
«تا حالا یه سریال تلویزیونی رو دو بار تماشا کردی؟»
«کجا بزرگ شدی؟»
«خواهر یا برادر داری؟»
«شب‌های جمعه‌ات رو چجوری می‌گذرونی؟»

 

6. گوش سپردن

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های صحبت کردن، گوش دادن فعالانه است. درست گوش‌دادن باعث ایجاد اعتماد و احترام می‌شود و رابطهٔ قوی‌تری ایجاد می‌کند. به یاد داشته باشید که هر مکالمه‌ای قرار نیست در مورد شما باشد پس خوب گوش کنید و لزوماً احساسات خود را در مورد موضوع به مکالمه اضافه نکنید.

 

۷. به‌خاطر سپردن نام‌ها و جزئيات

لوندز در کتاب چگونه با هر کسی صحبت کنیم توضیح می‌دهد افرادی که می‌دانند چگونه با هر کسی صحبت کنند می‌توانند احساس خوبی در دیگران ایجاد کنند. شما هم می‌توانید با به‌خاطر سپردن جزئياتی که فرد مقابل بیان می‌کند و سپس تکرار آن در ادامهٔ مکالمه توجهٔ او را به خود جلب کنید. دیل کارنگی در کتاب «آیین دوستیابی» می‌گوید: «یک فرد معمولی بیش از همهٔ نام‌های دیگر روی کرهٔ زمین به نام خودش علاقه دارد.»

لیل لوندز

دربارهٔ نویسندۀ کتاب چگونه با هر کسی صحبت کنیم

لیل لوندز متخصص ارتباطات بین‌المللی و نویسندهٔ آمریکایی است و تخصصش تعاملات ناخودآگاه در ارتباطات بین‌فردی است. او صدها سمینار برای شرکت‌ها، انجمن‌ها و عموم مردم در تمام شهرهای ایالات متحده و همچنین در سطح بین‌المللی برگزار کرده است. او نویسندۀ 10 کتاب پرفروش در زمینۀ مهارت‌های ارتباطی برای تجارت، روابط اجتماعی و عشق است. یکی از دلایلی که لوندز به نوشتن دربارهٔ ارتباطات و مهارت‌های اجتماعی علاقه‌مند است دوران کودکی اوست.

لیل لوندز در کودکی بسیار خجالتی بود و همین موضوع باعث شد این سؤال در ذهنش ایجاد شود که چگونه می‌توان به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کرد و دوست شد. لیل لوندز پس از فارغ‌التحصیلی شغل‌های مختلفی را امتحان کرد تا بتواند با ترس و اضطراب اجتماعی خود روبه‌رو شود. او پس از مدت‌ها تلاش توانست با نوشتن کتاب‌های مختلف به دیگران نیز کمک کند. یکی دیگر از کتاب‌های موفق لوندز در این زمینه کتاب «خجالت نکش، زندگی کن» است که در آن با 85 تکنیک عملی به خوانندگان نشان می‌دهد که چطور با اضطراب اجتماعی مقابله کنند و به‌راحتی با دیگران روابط دوستانه و نزدیک برقرار کنند. برخی از کتاب‌های او به 26 زبان زندۀ دنیا ترجمه شده‌اند.

نشریات مختلفی مثل مجلۀ تایم، وال استریت ژورنال، نیویورک تایمز، شیکاگو تریبون، لس‌آنجلس تایمز، روانشناسی امروز و هافینگتون پست آثار او را تحسین کرده‌اند. او به عنوان کارشناس، مهمان برنامه‌های تلویزیونی و خبری بی‌شماری بوده است.

کارتونی از مکالمهٔ مختلف زنان و مردان که کادر مکالمه بالای سرشان کشیده شده است
مهارت‌‌های ارتباطی خود را تقویت کنید

سخنرانان بزرگ باید مهارت‌های ارتباطی و فن بیان خود را تقویت کنند. حتی افراد سرشناس و تاثیرگذاری مانند توماس جفرسون، آبراهام لینکلن و مهاتما گاندی نیز به ترس خود از سخنرانی در جمع اعتراف می‌کردند. مهم‌ترین نکته در برقراری ارتباط این است که چه در حال شروع یک مکالمۀ معمولی هستید یا یک سخنرانی مهم، خودتان باشید، لبخند بزنید و به یاد داشته باشید که مردم بیش از آنچه انتظار دارید از حضور شما لذت خواهند برد.

آیا شما به سختی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنید؟ یا به سختی با دیگران دوست می‌شوید؟ برای رفع این مشکل چه کاری انجام داده‌اید؟ نظرتان را با ما در میان بگذارید.

معرفی کتاب کتاب بربادرفته؛ داستانی واقعی از جنگ و عشق
مهرناز بهروش
27 دقیقه

شاید بتوان گفت که بربادرفته برای افراد زیادی در سراسر جهان شناخته شده است. حتی اگر کتاب بربادرفته را نخوانده باشید، حتماً اقتباس سینمایی جذابِ آن را تماشا کرده‌اید و شخصیت‌های آن تقریباً برایتان آشنا هستند.

خواندن مقاله Left Arrow
معرفی کتاب کتاب ارباب حلقه‌ها؛ شاهکار دنیای ادبیات فانتزی
مهرناز بهروش
23 دقیقه

«ارباب حلقه‌ها» یک سه‌گانهٔ حماسی و فانتزی اثر جی آر.آر. تالکین، نویسندهٔ بریتانیایی است؛

خواندن مقاله Left Arrow
معرفی کتاب کتاب سخت‌پوست؛ یک نوولای متفاوت
بامداد برزویه
15 دقیقه

داستان بلند یا «نوولا» در ادبیات داستانی ایرانی همیشه جایگاه متمایزی داشته است. گاهی آن را رمان خوانده‌اند و گاهی داستان کوتاه، در حالی‌که نوولا در طبقه‌بندی شکل‌های ادبی همواره جایگاهی مستقل داشته است.

خواندن مقاله Left Arrow
معرفی کتاب معرفی کتاب سایه‌های میان ما
مهرناز بهروش
15 دقیقه

نسل امروز مخاطبان ادبیات فانتزی، خوانندگانی هستند که کتاب خواندن را معمولاً با هری پاتر شروع کرده‌اند و با ارباب حلقه‌ها به اوج لذت رسیده‌اند.

خواندن مقاله Left Arrow
معرفی کتاب کتاب بی‌حدومرز؛ کشف قدرت‌های واقعی مغز
بامداد برزویه
20 دقیقه

ما معتقدیم که با دیگر موجودات فرق داریم و توانایی‌ها و قابلیت‌های متفاوتی داریم و مغزمان در صدر این فهرست قرار دارد.

خواندن مقاله Left Arrow
معرفی کتاب کتاب دلایلی برای زنده ماندن؛ روایتی براساس واقعیت
مهرناز بهروش
22 دقیقه

همهٔ مردم ممکن است مجبور شوند در زندگی‌شان با یک بیماری روانی دست‌وپنجه نرم کنند. حتی اگر خودمان آن‌قدر خوش‌شانس باشیم که دچار چنین مشکلاتی نشویم، دوست یا عزیزی داریم که مجبور است با این بیماری کنار بیاید.

خواندن مقاله Left Arrow
معرفی کتاب کتاب سایکوسایبرنتیک جدید؛ علم اصلی اصلاح خود
مهرناز بهروش
19 دقیقه

شخصیت خود را چگونه توصیف می‌کنید؟ آیا اغلب عصبانی یا بیش از حد سختگیر هستید و در جنبه‌های مختلف زندگی‌تان به مشکل برمی‌خورید؟ آیا فکر می‌کنید تصوراتی که از خودتان دارید از درون‌تان نشأت گرفته یا القایی از یک رئیس سخت‌گیر یا گروهی از دوستان است که به شما برچسب زده‌اند؟

خواندن مقاله Left Arrow
معرفی کتاب کتاب تکه‌هایی از یک کل منسجم؛ ارکسترِ کلمات
مهرناز بهروش
20 دقیقه

خودتان را شکست خورده می‌دانید؟ حس می‌کنید هر چقدر هم تلاش ‌کنید باز هم در رابطه یا کار شکست می‌خورید و گاهی حتی ادامهٔ زندگی هم برای‌تان دشوار است؟ این احساسی است که بسیاری از مردم در مقاطعی از زندگی یا حتی در کل زندگی‌شان با آن دست به گریبان هستند و گاهی راهی برای تغییر آن نمی‌یابند.

خواندن مقاله Left Arrow
معرفی کتاب کتاب دیزی دارکر؛ داستان جنایتی هولناک
بامداد برزویه
20 دقیقه

آلیس فینی یکی از نویسندگان پُرخوانندهٔ ژانر تریلر روانشناختی و معمایی است که تا امروز توانسته با رمان‌هایش بسیاری از خوانندگان را میخکوب کند.

خواندن مقاله Left Arrow
معرفی کتاب مغازه‌ی جادویی؛ مأموریت یک جراح مغز و اعصاب
مهرناز بهروش
25 دقیقه

کتاب مغازه‌ی جادویی شرحی بر خاطرات متحول‌کنندهٔ دکتر جیمز آر. دوتی جراح مغز و اعصاب است. او در این کتاب از قدرت ذهن‌آگاهی می‌گوید و این‌که چگونه به پسری بدون امید برای یافتن آینده‌ای جدید کمک کرد.

خواندن مقاله Left Arrow
معرفی کتاب شبهای روشن؛ داستانی عاشقانه از خاطرات یک رؤیاپرداز
الناز آذری
20 دقیقه

داستان کوتاه شب‌های روشن اثر فئودور داستایوفسکی نویسندهٔ نامدار و شهیر روسی اولین‌بار در سال 1848 منتشر شد. داستایوفسکی استاد نوشتن داستان‌هایی با مضامین روان‌شناسانه است و شاید عالی‌ترین نمونۀ آن را در کتاب «جنایت و مکافات» خوانده باشید.

خواندن مقاله Left Arrow
معرفی کتاب آشنایی با بهترین‌های ادبیات روسیه
الناز آذری
23 دقیقه

‌ریشۀ ادبیات روس به قرون وسطی برمی‌گردد، زمانی که حماسه‌ها و وقایع‌نگاری به زبان اسلاوی شرقی ثبت می‌شدند. بی‌شک اثرگذارترین دورۀ ادبیات روسیه قرن‌های نوزدهم و بیستم بوده است.

خواندن مقاله Left Arrow
معرفی کتاب معرفی کتاب افسانه کاریزما
بامداد برزویه
14 دقیقه

آیا تابه‌حال با یک فرد کاریزماتیک برخورد داشته‌اید؟ معمولاً زمانی که با فردی کاریزماتیک روبه‌رو می‌شوید، بدون این‌که واقعاً شناخت خاصی از او داشته باشید، ناخودآگاه شیفتهٔ او می‌شوید و احساس امنیت و شوق خاصی می‌کنید و درواقع تحت‌تأثیر قدرتِ شخصیت چنین فردی قرار می‌گیرید.

خواندن مقاله Left Arrow
معرفی کتاب معرفی کتاب سفر به انتهای شب | سرگردانی در زندگی نابسامان
بامداد برزویه
20 دقیقه

بسیاری معتقدند انسان‌ها ذاتاً شرور هستند و از مهربانی عاجز. شاید تعجب کنید اما مردم از زمان دوران باستان هم چنین دیدگاهی نسبت به انسان‌ها داشتند.

خواندن مقاله Left Arrow
معرفی کتاب کتاب حیوانات شب‌رو؛ رمانی قدرتمند
مهرناز بهروش
15 دقیقه

کتاب حیوانات شب‌رو که ابتدا در سال 1993 با نام «تونی و سوزان» منتشر شده بود یک تریلر ادبی خارق‌العاده و متفاوت، اثر آستین رایت نویسنده و منتقد آمریکایی است.

خواندن مقاله Left Arrow
معرفی کتاب معرفی کتاب‌های طاهره مافی
مهرناز بهروش
30 دقیقه

خُردم کن عنوان اولین مجموعه داستان‌های دیستوپیایی و آخرالزمانی اثر طاهره مافی نویسندهٔ ایرانی – آمریکایی است که با نوشتن همین مجموعه داستان‌ها به شهرت رسید.

خواندن مقاله Left Arrow
معرفی کتاب معرفی کتاب تصمیم گرفتم بی‌خیال باشم
شادی صارمی
12 دقیقه

چشمان خود را ببندید و تصور کنید نوشیدنی موردعلاقه‌تان را می‌نوشید، شمع موردِ علاقه‌تان را می‌بویید، جلوی آتش و در میان پتویی نرم نشسته‌اید و بوی شیرینی‌های تازه‌پخته شده به مشام‌تان می‌رسد.

خواندن مقاله Left Arrow
معرفی کتاب به دنیای بهترین داستان‌های علمی تخیلی قدم بگذارید
الناز آذری
18 دقیقه

ادبیات علمی تخیلی، شکلی از داستان‌نویسی است که نویسنده در آن علم امروزی یا علمی خیالی مربوط به آینده را دستمایۀ خلق اثر قرار می‌دهد.

خواندن مقاله Left Arrow
معرفی کتاب وابی‌‌سابی: بینشِ ژاپنی درمورد زندگیِ نه‌چندان بی‌نقص ولی کامل
مهرناز بهروش
23 دقیقه

ما در دنیایی مملو از استرس زندگی می‌کنیم؛ زندگی‌ای سریع داریم و هدف‌هایی غیرواقعی برای خود تجسم کرده‌ایم که همگی می‌توانند زندگی را پُراسترس‌تر کنند. ژاپنی‌ها یک شیوهٔ زندگی باستانی دارند که به آن وابی‌سابی می‌گویند و شاید این همان چیزی است که برای فاصله‌گرفتن از این زندگی به آن نیاز داریم.

خواندن مقاله Left Arrow
معرفی کتاب با این کتاب‌ها موسیقی را بشناسید
شادی صارمی
15 دقیقه

موسیقی نقش مهمی در فرهنگ‌ کشورهای سراسر دنیا ایفا می‌کند. موسیقی زبانی است که مردم سراسر جهان را به هم متصل می‌کند.

خواندن مقاله Left Arrow
بعدی
قبلی
نظرت رو باهامون به اشتراک بذار.
نظرت راجع به این مقاله چیه؟
0/200
اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کنید.